Tema: birra

Kjo foto ka ‘tranue’ Londrën, qe çka ka ba ky londinez,...

Pamjet e njerëzve që vrapojnë të tmerruem nga skena e sulmeve terroriste në Londër, po shpërndahen gjanësisht në internet. Por, nji foto e vecantë duket...

Kur të vraponi shumë për kendellje pini birra me kikirika!

Nji litër birrë dhe nji pako kikirikë janë ilaçi ma i mirë për lodhjen mbas maratonës, thonë shkencëtarët. Ekspertët përpiqen që ky kombinim klasik i...

Pimja e birrës në masë redukton rrezikun e sulmit në zemër!

Simbas nji studimi te ri, pimja e nji mase te birres ne dite redukton rrezikun e sulmit ne zemer. Shkencetaret thojne se pimja mesatare dhe...

Birra Peja me nji reklamë veç për Mërgim Mavrajn

Birra Peja’ ka mendue edhe për Mërgim Mavrajn, mbasi doket se kanë ba birrë pa alkool. "Enkas për ty, Mërgim”, shkruhet në reklamën e madhe...

Oferta e nji birrarie në Beograd: Çdo goll që e merrë...

Beogradi ende e mban të gjallë inatin me Shqipninë, për shkak të asaj që ndodhi në stadiumin e Partizan'it të Beograd'it më 14 Tetor...

Mavraj refuzon fanellën e Shqipnisë shkaku i birres

Mërgim Mavraj ka refuzue me veshë fanellën e Kombëtares së Shqipnisë mbasi mbanë reklamën e birrës. Mërgim Mavraj asht ba lajmi i ditës te Kombëtarja...

Studim befasues: Birra mund të jetë ilaçi për kancerin!

Lajme të shkëlqyeshme për adhuruesit e birrës! Perbamësi kryesor i kësaj pijeje do të mund të paraqesë ndihmë të madhe në sherimin e semundjeve malinje,...

Bild: Birrat gjermane me pesticide!

Çokollatat, bananet dhe tashma birra. Duket se Europa asht n'alarm për atë që po konsumon. Simbas të perditshmes ma të madhe gjermane, Bild, ambientalistët kanë dhanë...