Tema: bomba

E vërteta qesharake e “bombës” në stadiumin Old Trafford

Anulimi i ndeshjes së fundit të kampionatit në “Old Trafford”, mes Manchester United dhe Bournemouth, erdhi fillimisht nga frika e nji bombe të harrueme...
panda-njeri

Çka deshi me ba ky njeri me bombë n’Amerikë!

Ky asht momenti kur nji snajperist i policisë ka qellue nji njeri të veshun me nji kostum të pandës, i cili pretendonte të ketë...
Aleksandar-Vucic

Vucic: Bombat nuk m’tutin!

“Forcën e Serbisë nuk mundet me tute askush”, ka thanë kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic para serbëve të tubuem me ndigjue n'Leposavic. Simbas medias serbe,...
egyptii

Arrestohet rrembyesi i aeroplanit në Qipro

Autoritetet e Qipros kanë konfirmu se asht arrestu rrëmbyesi i aeroplanit egjiptian. Mbas disa orëve që ai mbajti peng disa udhtarë, por edhe ekuipazhin e...
Athens International Airport “Eleftherios Venizelos”

Alarm për bombë n’aeroportin e Athinës

Nji telefonatë anonime vuni Athinën në gatishmëni mbas nji alarmi për bombë n'aeroportin nderkombëtar. Simbas telefonatës së bame rreth orës 09:35 me orën lokale n'aeroportin...
video

Sulmet ne Bruksel: Flasin Ambasadorja e Kosoves Mimoza Ahmetaj dhe Burim...

Burimi Ramadani, ekspert për çashtje të sigurisë tha gjatë edicionit qendror të lajmeve në Televizionin Rrokum, se nuk përjashtohet mundësia që Kosova dhe rajoni...
video

Bombë në Beograd, nji i vdekun!

Nji person i paidentifikuar asht vra sot rreth orës 12:38 mbasi e eksplodoi nji mjet shpërthyes në nji ambëltore në qendër të Beogradit, ban...
video

Qe qysh shpertheu ky kerr në Berlin!

Sot n'orët e paradites, nga nji shpërthim i nji bombe në nji kerr në Berlin të Gjermanisë kishte pësue nji vozitës. Deri më tash, simbas...

Kjo asht sulmuesja vetëvrasëse n’Ankara

Sulmi me bombë që asht kry dje në zemer t'Ankarasë, thuhet se ka ndodh nga nji studente e Universitetit Balikesir. Personi i cili ka krye...