Tema: bora

Lexoni qysh i pergjigjet Halili Hashimit!

Keshilltari i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Halil Matoshi, i pergjigjet nji thumbi qe Thaçi ja lshoi shefit te Halilit. Halili n'Facebook publikon nji poezi te Ndre...

Informacione të reja për rrugën në Brezovicë

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit thotë se rruga për në Brezovicë deri te qendra e skijimit, asht pastrue vazhdimisht nga bora, dhe s’asht bllokue...

Kjo video bahet virale: Kqyreni çka ndodhe tue pastrue borën (video)

Nji çift norvegjez ka gjetë nji mënyrë interesante me pastrue borën. Ata përdorin nji litar me heqë borën nga kulmi. Por, video e pastrimit të borës...

Çka s’ndodh në Rusi, kqyreni për çka po shtyhen qytetarët!!! (video)

Në qytetin rus, Saratov, asht ba nji garë në rrjete sociale se cila asht fotografia ma e tmerrshme e kerreve me borë apo shtëpi...

“Tranohet” shqiptari në Greqi, heq teshat dhe kqyreni çka ban në...

Njo video humoristike na vjen nga Greqia, e cila asht gjithashtu nën diktatin e motit të keq dhe reshjeve të borës. Në Evia, që asht...

Tahirsylaj tregon edhe sa ditë ka me pasë borë dhe çfarë...

Reshjet e denduna të borës po vazhdojnë  me ra në gjithë territorin e Kosovës. Këto reshje kanë me vazhdue me ra edhe sot dhe nesër...

Skandaloze: Qytetarët bllokohen në “Rrugën e Kombit”, kompanitë nuk e largojnë...

Qytetarë të shumtë të Kosovës kanë mbetë të bllokuem në Rrugën e Kombit. Krejt kjo si pasojë e mosmirëmbajtjes së rrugëve dhe borës së madhe...

Kqyreni ku hyp Shpend Ahmeti me i inspektue rrugët e Prishtinës...

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përveç që bashkëkryeson Ekipin Negociator, sot ka pranue edhe nji rol tjetër. Ahmeti përmes llogarisë së tij në...

Mos u nisni për Brezovicë – kqyreni qysh bora e madhe...

Si pasojë e të reshunave të mëdhaja të borës, disa kerre kanë mbetë të bllokueme nëpër rrugët e Brezovicës. Temperaturat gjatë natës së mbramshme kanë...

Mësoni gjendjen aktuale të udhëve në Kosovë

Zavendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, ka thanë se rrugët në nivel vendi janë të kalueshme. Megjithatë, në shumë zona të Kosovës, komunikacioni po zhvillohet...