Tema: bora

Çka s’ndodh në Rusi, kqyreni për çka po shtyhen qytetarët!!! (video)

Në qytetin rus, Saratov, asht ba nji garë në rrjete sociale se cila asht fotografia ma e tmerrshme e kerreve me borë apo shtëpi...

“Tranohet” shqiptari në Greqi, heq teshat dhe kqyreni çka ban në...

Njo video humoristike na vjen nga Greqia, e cila asht gjithashtu nën diktatin e motit të keq dhe reshjeve të borës. Në Evia, që asht...

Tahirsylaj tregon edhe sa ditë ka me pasë borë dhe çfarë...

Reshjet e denduna të borës po vazhdojnë  me ra në gjithë territorin e Kosovës. Këto reshje kanë me vazhdue me ra edhe sot dhe nesër...

Skandaloze: Qytetarët bllokohen në “Rrugën e Kombit”, kompanitë nuk e largojnë...

Qytetarë të shumtë të Kosovës kanë mbetë të bllokuem në Rrugën e Kombit. Krejt kjo si pasojë e mosmirëmbajtjes së rrugëve dhe borës së madhe...

Kqyreni ku hyp Shpend Ahmeti me i inspektue rrugët e Prishtinës...

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përveç që bashkëkryeson Ekipin Negociator, sot ka pranue edhe nji rol tjetër. Ahmeti përmes llogarisë së tij në...

Mos u nisni për Brezovicë – kqyreni qysh bora e madhe...

Si pasojë e të reshunave të mëdhaja të borës, disa kerre kanë mbetë të bllokueme nëpër rrugët e Brezovicës. Temperaturat gjatë natës së mbramshme kanë...

Mësoni gjendjen aktuale të udhëve në Kosovë

Zavendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, ka thanë se rrugët në nivel vendi janë të kalueshme. Megjithatë, në shumë zona të Kosovës, komunikacioni po zhvillohet...

Kqyreni qysh e ka nisë ditën sot Haradinaj (foto)

Shefi i qeverisë asht tregue i hershëm. Ani pse asht ditë vikendi, kryeministri Ramush Haradinaj ka zgjedhë me vrapue rreth gërmisë. “Mirëmëngjesi nga Gërmia!”, ka shkrue...

Kallxon Tahirsylaj: Qe kur pritet me ra borë n’Kosovë

Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në nji prononcim për Telegrafin ka thanë se vendi ka me vazhdue me qenë nën...

Bora e zbardhi Prishtinën, shihni pamjet (foto)

Në Kosovë sot ka me pasë reshje shiu e bore, ban të ditun IHMK përmes nji komunikate për media. “Do të mbajë mot kryesisht i...