Tema: botnori

Tronditëse: Rusia parandaloi sulme terroriste me drona gjatë Botnorit!

Përfaqësues të naltë të forcave të sigurisë në Rusi kanë konfirmue sot se ata kanë parandalue sulme terroriste me dronë gjatë Botnorit 2018 që...

Stadiume me klimë mbrenda, ky vend po mahnit botën…(foto)

Shteti i vogël i Lindjes së Mesme, ka me qenë i pari nga vendet arabe i cili organizon nji kampionat botnor futbolli dhe po...

Kosovari i Belgjikës në garë për gollen ma të mirë të...

Me Francën që e ka fituar trofeun e Kupës së Botës, ajo që ka mbet pa zbulue asht golli ma i bukur i këtij...
World Cup Russia 2018

Mos e huq: Krejt gollat e Kampionatit Botnor 2018 (video)

https://www.youtube.com/watch?v=ABWuJlUzrxA

Festa për Botnorin s’kalon pa pasoja, 2 viktima në Francë

Fitorja e Francës në Botnor provokoi incidente në disa qytete franceze. Si pasojë, dy persona kanë humb jetën gjatë festimeve, raporton TCH. Në Annency, nji 50-vjeçar...

Shihni qysh po argëtohen Era, Will dhe Nicky para performancës në...

Mbas nji mueji përplot entuziazëm në futboll, sot përmbyllet Kampionati Botnor “Russia 2018”. Kombëtaret dhe futbollistët e tyne kanë dhanë maksimumin e tyne në këtë...

Belgjika nxen vendin e tretë në Botnor

Belgjika e ka mujt Angline me rezultat te paster 2:0 ne ndeshjen, te vlefshme per vendin e trete ne Botnorin 2018. Dy gollat per belgët...

“Katar 2022” ka me u luejt në dimën, FIFA zbulon datat

Kryetari i institucionit ma të randësishëm drejtues të globit, FIFA, Gianni Infantino, deklaroi sot se tashma asht vendosë përfundimisht periudha se kur ka me...

FIFA merr vendim – Nestor Pitana ka me referue finalen e...

Referi kryesor i finales së Botnorit Rusi 2018, midis Francës dhe Kroacisë ka me qenë argjentinasi Nestor Pitana. Në këtë detyrë kaq të randësishme gjyqtari...