Tema: brazil

Gjendet i vdekun ish-sulmuesi brazilian

Nji tragjedi ka goditë futbollin brazilian, mbasi asht nda nga jeta ish-futbollisti Valdiram Kaetano de Morais, në moshën 36-vjeçare. Në Brazil policia dyshon se...

Kur i qet ne dritare….

Quhet Lilian Leite dhe asht e njoftun n'Brazil e n'Portugali. Ka qene disa here neper ballinat e revistës “Play Boy” në këto shtete. Si synim,...

Vrahet shqiptari në Brazil, po shkonte në punë (foto)

Raportohet se asht vra në qytetin e njoftun si Fortaleza në Brazil nji shqiptar, i cili ishte i punësuem në nji kompani italiane. “La Stampa”...

Shembja e pendës n’Brazil, 9 t’vdekun e mbi 200 t’zhdukun

Diku 200 persona jane te zhdukun mbas rrximit te pendes ne minieren e hekurit ne juglindje te Brazilit, thone zyrtaret e kompanise.  Rrximi i saj...

E tutshme, kqyreni qysh talenti brazilian e then kambën (video)

Futbollisti i Corinthiansit, Fessin, ka pësue nji lëndm të randë në ndeshjen e turneut U-20 kundër Ituoanos. Në nji dyluftim me portierin kundërshtar, talenti 20-vjeçar,...

Pa kontakt me botën moderne, qe qysh jeton fisi ma i...

Këto foto kaq befasuese tregojnë se si asht jeta e nji fisi thellë në Amazonë. Fisi Guaja jeton në Brazil, në pjesën lindore të...

‘Ka qenë nji periudhë shumë e vështirë’, Pato tregon mes lotëve...

Alexandre Pato, sulmuesi brazilian, në nji intervistë për emisionin televiziv të "Esporte Espetacular" të "Rede Globo" ka shprehë dëshirën e tij lidhun me futbollin. Mes...

Kandidati i djathtë fiton zgjedhjet presidenciale në Brazil

Kandidati i ekstremit të djathtë Jair Bolsonaro ka fitue zgjedhjet presidenciale të Brazilit. Bolsonaro fitoi 55.2% të votave kundrejt 44.8% për Fernando Haddad nga Partia...
Paqueta

Paqueta, si Modric dhe De Bruyne

Trajneri i Flamengos, Dorival Junior, ka deklarue se ekipi i Milanit ka me marë nji lojtar tejet kualitativ si Lucas Paqueta që ngjan shumë...
Paqueta

E kryeme: Talenti brazilian, Paqueta, zgjedh ekipin ku ka me luejt

Simbas Globe Esporte, drejtori i ekipit italian, Milan, Leonardo, ka mbyllë transferimin për talentin brazilian, Lucas Paqueta, nga Flamengo për shumën e 35 milionë...