Tema: brexit

Boris Johnson: Qe kur ka me u largue Britania nga BE

Boris Johnson, kandidati për kryeministër i Britanisë së Madhe, asht shprehë se Britania e madhe ka me mujt me u largue nga Bashkimi Europian...

Macron: Afati i fundit për largimin e Britanisë së Madhe nga...

Presidenti francez, Emmanuel Macron, deklaroi sot se 31 Tetori i këtij viti duhet me qenë afati përfundimtar për tërhekjen e Britanisë nga Bashkimi Europian. “Mendoj...

Mbas disa dështimeve me çue Brexit para, Theresa May jep dorëheqje

Kryeministrja e Britanise se Madhe, Theresa May jep doreheqje si kryeministre dhe lidere e konzervariveve me 7 Qershor. Largimi i saj i hape rruge...

Brexit: Ky asht zhvillimi i fundit lidhun me planin e May

Prezentimi i planit të ri për Brexit ka me u shtye deri në Qershor Projektligji për Brexit'in e kryeministres, Theresa May, nuk ka me u...

Nji referendum i dytë për Brexit?

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se Qeveria ka me përfshi në marrëveshjen e Brexit'it edhe nji kërkesë përmes së cilës deputetët do të votonin...

“Qysh ndodhi kjo’ – Kqyreni me çka goditet udhëheqësi i Partisë...

Lideri i partisë opozitare, Nigel Farage, i cili mbështet largimin e Anglisë nga BE asht goditë me nji milkshake në nji marshim në rrugën...

Dështojnë bisedimet për Brexit

Bisedimet në mes të Kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May dhe partisë laburiste lidhun me Brexit kanë dështue. Ata nuk kanë mujt që sot...

E fundit nga “kaosi” Brexit

Deputetët kanë votue në shumicë me detyrue kryeministren me kërkue nji zgjatje të procesit të Brexit, në nji përpjekje me shmangë naj skenar pa...

Merkel: Kam me luftue deri në çastin e fundit kundër nji...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, premtoi sot se ka me luftue deri në çastin e fundit për nji dalje të rregullt të Britanisë së Madhe...

Ndërprehet debati për Brexit, protestuesit gjysë cullak futen në parlamentin britanik...

Nji grup i demonstruesve gjysë cullak që ishin mbledhë në parlamentin britanik, kanë arritë me ndërpre debatin e sotëm për Brexitin, mbasi ishin ngjitë...