Tema: britani

Edhe Trump merr limuzina me qira, mësohet sa i kushtuen –...

Shtëpia e Bardhë ka marrë me qira katër limuzina me rastin e vizitës dyditore të presidentit amerikan, Donald Trump, në Irlandë tue shpenzue pothuejse...

Trump mbërrin për vizitë në Britani, ka me ju befasue ky...

Presidenti i SHBA, Donald Trump, dhe Zoja e Parë Melania Trump kanë mbërri në Britani të Madhe për nji vizitë tre-ditore. Air Force One u...

Kur hallakaten gratë britanike në “Ditën e Zojave” (foto)

Në Epsom, Angli, sot asht “Dita e Zojave” dhe festa asht e gjitha për ato, megjithëse nuk mungojnë edhe burrat.

Mbas ambasadorit amerikan, tash “goditja” për politikanët e korruptuem vjen nga...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka shkrue se zyrtarëve të korruptuem kosovarë ka me ju ndalue hymja në shtetin e...

“Qysh ndodhi kjo’ – Kqyreni me çka goditet udhëheqësi i Partisë...

Lideri i partisë opozitare, Nigel Farage, i cili mbështet largimin e Anglisë nga BE asht goditë me nji milkshake në nji marshim në rrugën...

Sherr, alkohol dhe… Kqyreni se çka bahet në Britani para ditës...

Britanikët njihen për natyrën e tyne festive, sidomos për konsumimin e alkoholit dhe jetën e natës. Tue qenë se edhe moti ka qenë i mirë,...

Britani, gjenden tri pako me eksplozivë

Policia anti-terrorizmit në Britani po heton tri pako që përmbajnë eksplozivë që janë gjetë në aeroportin e Heathrow, në aeroportin e Londrës dhe në...

Tjetër lajm i madh: Mjekët shnoshin pacientin me HIV

Nji pacient nga Britania e Madhe, i prekun nga virusi HIV, duket se asht shnosh plotësisht mbas nji transplanti të qelizave burimore. Lajmin e...

5 miliardë paund, shqiptarët kontrollojnë tregun e kokainës në Britani

Shqiptarët kanë marrë kontrollin e tregtisë së drogës në Mbretninë e Bashkueme që shkon në rreth 5 miliardë paund”. Kështu shkruen Mirror që citon ekspertë...

7 deputetë largohen nga Partia Laburiste si shej proteste

Shtatë deputetë kanë dhanë dorëheqje nga Partia e Punës me protestue ndaj qasjes së Jeremy Corbyn ndaj Brexit dhe kundër antisemitizmit, raporton BBC. Deputetët ë...