Tema: bruksel

Fatmir Limaj

Limaj nga Brukseli: Nuk ishte takim i msheft, ishte i zakonshëm

Bashkëkryesuesit e Ekipit negociator, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, kanë vazhdue takimin e rregullt sot në Bruksel me përfaqësues të Bashkimit Europian. Në nji prononcim...

Kah na hupi Thaçi?! Kurrkush s’po din ku o!

Ka disa ditë që Presidenti Hashim Thaçi nuk gjendet në Kosovë, por kurrkush nuk po e din vendndodhjen e saktë të tij, shkruen Periskopi. Jozyrtarisht...

Veseli i fton krejt në takim. LDK dhe VV perserisin se...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ftue për sot në takim të përbashkët presidentin, kryeministrin, ekipin negociator, si dhe përfaqësuesit...

Ekipi negociator i Kosovës mbërrin në Bruksel

Ekipi negociator i Kosovës për bisedime me Serbinë ka arritë në Bruksel për të zhvillue takimin e radhës. Në Bruksel tashma kanë arritë Fatmir Limaj,...

Me 8 Kallnor, ekipi negociator në Bruksel pa Thaçin

Delegacioni shtetnor i Republikës së Kosovës, me 8 Kallnor të këtij viti do të udhëtojë për në Bruksel në kuadër të procesit të dialogut,...

Çka tha saktesisht Haradinaj ne Bruksel (fjala e plote)

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Këshillin e Tretë të Stabilizim Asociimit ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Europian. Në këtë takim, Haradinaj ka thanë...

Haradinaj ne Bruksel ma shume foli kunder Thaçit sesa per çka...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka gjete kohe me sulmue idenë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, edhe në takimin e delegacionit kosovar me...

Kryeministri Haradinaj udhëton për në Bruksel

Vetëm nji ditë mbasi Bashkimi Europian ia dërgoi nji letër Qeverisë së Kosovës, ku kërkoi nga kryeministri Haradinaj heqjen e taksës 100 përqind ndaj...

Çdo vonesë për heqjen e vizave asht e paarsyeshme (foto)

Kreyetari i Kuvendit, Kadri Veseli, sot në Bruksel asht takue me eurodeputetët me të cilët ka bisedue për liberalizimin e vizave për Kosovën. Kryetari i...

Veseli niset për Bruksel, ky asht qëllimi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuse sot për në Bruksel, ku do të zhvillojë vizitë zyrtare dhe do pritet nga autoritetet...