Tema: bruksel

Oda Ekonomike e Kosovës dhe ajo e Serbisë i shkruejnë letër...

Oda Ekonomike e Kosovës dhe Oda Ekonomik e Serbisë u kanë dërgue nji letër zyrtarëve europianë për qysh njoftojnë mediat e Beogradit, rrokullisjen e...

Në banesën e sulmuesit të Brukselit, u gjet flamuri i ISIS...

Në banesën e të dyshuemit për sulmin e mbramshëm në Bruksel, në banesën ku ai u fsheh menjiherë mbas sulmit, u gjetën fakte se...

Salah Abdeslam, i dyshuemi kryesor edhe për sulmet e sotme në...

Nji nga të dyshuemit për kryemjen e sulmit në Bruksel, asht edhe 26 vjeçari francez, Salah Abdeslam, i cili asht i dyshuemi kryesorë për...

Bruksel: Nga sulmi i sotëm, 3 policë të plagosun

Ma s’paku tre zyrtarë policorë janë plagos mbasi nji i dyshuem i armatosun kishte gjuejt në drejtim të policisë, gjatë nji bastisje kundër terrorizmit...

Brukseli demanton Djordje Ivanovin

Mbas Berlinit zyrtar, edhe Brukseli reagon me demant të insinuatave të Kryetarit të Maqedonisë Djordje Ivanov në intervistën e dhanun për gazetën "Bild". “Potencojmë se...

Tahiri: Kosova në Bruksel ka me kerkue prej Serbie damshpërblim për...

Kryenegociatorja nga Prishtina për dialogun teknik Prishtinë-Beograd, Edita Tahiri mendon se procedura e zgjedhjeve në Serbi ka me shtye procesin e dialogut. Tahiri përmes linjës...