Tema: bruksel

Fillon takimi Thaçi-Vucic në Bruksel

Mbas përfundimit të takimeve të ndame në Bruksel, sapo ka fillue takimi në mes të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij...

Këto janë dy arsyet e takimit Thaçi-Vucic në Bruksel

Presidenti Hashim Thaçi si dhe homologu i tij Aleksandar Vucic, kanë me u takue sot në Bruksel në nji tryezë të organizueme nga zyrtarja...

Thaçi e Vucic takohen sot në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashma gjendet në Bruksel ku pritet me u takue me homologun e tij serb Aleksandar Vucic. Takimi mbahet në vazhdën...

E pazakontë, eurodeputeti italian shkel me këpucë dokumentin e Brukselit (video)

Nji gjest i pazakontë ka ndodh në sallën e shtypit te Parlamentit Europian në Strasburg gjatë konferencës për mediat të Komisionerit të Ekonomisë, Pierre...

Takimi i radhës Thaçi-Vucic, kjo asht përgjigja e BE’s

Kosova dhe Serbia kanë hy në fazën përfundimtare të bisedimeve me Serbinë, në Bruksel, me qëllim për m'u arritë nji zgjidhje e përbashkët për...

Merkel e Macron, dalin për birra mbas samitit në Bruksel (foto)

Theresa May e dinte edhe para se të shkonte në Bruksel, se nuk kishte me u ftue për darkë nga homologët e saj europianë,...

Kocijancic reagon ndaj idese se Haradinajt me i heq kufijte me...

Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, deklaroi se me naten e Vitit te Ri 2019, Kosova dhe Shqipnia s'kane me pase ma kufij mes veti. Ne...

KOMENT: Fataliteti i nji pale patikave presidenciale!

Koment i Televizionit Rrokum   Presidenti Hashim Thaçi, vetem nji dite para takimit te se Premtes ne Bruksel me presidentin e Serbise, Aleksandar Vucic, i bindun...

Pacolli: Kjo asht arsyeja pse nuk u takue Thaçi me Vucic’in

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vucic nuk janë takue gjatë ditës së sotme Bruksel në takimin e parapamë trilateral...

LIVE nga Brukseli (video)

https://youtu.be/5yRgBPn6Cfw