Tema: bruksel

Thaçin e pret Mogherini në Bruksel

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi posa ka takue shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Ndërkohë, në Bruksel ende nuk asht pa...

Kjo asht deklarata e Thaçit para takimit me Vucic’in në Bruksel...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbërri në Bruksel ku pritet me u takue me homologun e tij serb, Aleksandar Vucic, në kuadër të...

Në Bruksel vazhdon dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb Aleksandar Vucic takohen sërish sot në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhanieve bashkë...

PSD po paralajmëron diçka për ‘ndalimin’ e Thaçit!

Presidenti i vendit duket se ka me pasë probleme me opozitën kosovare në lidhje me përfaqësimin e Kosovës në dialogun me Serbinë , kështu...

Thaçi flet mbas takimit me Vucic’in, diskutimi ishte i randë! (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ba të ditun se në bisedimet e para me homologun serb Aleksandar Vucic, asht bisedue për kornizën e...

Presidenti Thaçi niset për n’Bruksel

Me ftesë të Përfaqësueses së Naltë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim...

Dialogu në nivel Presidentësh, Thaçi mban konferencë për media

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dje ka konfirmue se ka me pasë takim të ri me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. Ky takim ka me...

Qe kur kanë me u takue Thaçi me Vucic’in në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Alekasandar Vucic kanë me u takue në Bruksel më 27 Qershor. Kështu mëson Klan Kosova...

Hoxha në Bruksel, nënshkruen me KE’n përkrahjen me vlerë 48 milionë...

Sot në mjediset e Komisionit Europian në Bruksel, Ministrja Hoxha bashkë me Zojën Genoveva Ruiz Calavera, Drejtore për Ballkanin Perëndimor pranë Drejtorisë së Përgjithshme...

Hoxhaj takon Hahn në Bruksel, koordinohen për vizat

Zavendëskryeminstri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj po qëndron për vizitë zyrtare në Bruksel, me agjendë lobuese për liberalizimin e vizave, ku ka zhvillue...