Tema: clinton

Zbulohet pllaka, Clinton: Kjo asht dhuratë shumë e çmueme për mue...

Në bulevardin “Bill Clintone” asht zbulue pllaka e ish-presidentit të SHBA've, Bill Clintone. Me këtë rast, Clinton ka thënë se pllaka është dhuratë shumë e...

Fjalim emocionues i presidentit Clinton (video)

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, ka mbajtë nji fjalim prekës para popullit të Kosovës në sheshin ‘Skenderbeu’. Clinton ka thanë se ndihet krenar që ka...

Rrëfimi i Clinton: Bushi ishte nji rival që m’u ba shok

Ish-presidenti i SHBA, Bill Clinton, dhe ish-sekreatarja e shtetit, Hillary Clinton, e kanë publikue nji deklaratë për vdekjen e ish-presidentit George H.W. Bush, i...

Biseda telefonike mes Bill Clinton dhe Hashim Thaçit mbas nënshkrimit të...

Indeksonline ka sigurue nji letër të plotë të shkëmbimit të mesazheve në vitin 1999, përkatësisht 25 Qershor, në mes të ish-Presidentit të Shteteve të...

George H.W. Bush tregon çorapet me ftyrë të Bill Clinton’it (foto)

George H.W. Bush din qysh me ba nji vizitor të ndjehet i mirëpritun. Ish-presidenti amerikan, 94-vjeçar, u vizitue nga ish-presidenti Bill Clinton, të Hanën. Të dy...

Autobiografia e Clinton, “mollë” sherri në Serbi, përmendet Kosova!

Autobiografia e Hillary Clintonit asht kthy në “mollë” sherri në Serbi. Institucioni që përfaqëson komunitetin shqiptar në vend mohoi se ka kërkue përfshimjen e këtij...

Dikur ishte dashnorja e Bill Clinton, por çka ban sot Monika...

Emni i saj lidhet me super skandalin e vitit 1998, kur u zbulue marrëdhania me Presidentin amerikan të asaj kohe Bill Clinton. E tash rikthehet...

Biseda sekrete Schroeder-Clinton: Pa Amerikën, kishte me qenë e pamundun m’u...

Me datën 10 Qershor, presidenti amerikan, Bill Clinton, dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, kishin bisedue në telefon për fitoren në Kosovë dhe largminin e...

Clinton e ‘godet’ fort Trump’in: Amerika s’e ka meritue presidencën e...

Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, tha se Shtetet e Bashkueme nuk e kanë “meritue” Presidencën e Donald Trump'it dhe se këto janë “kohë...

Kjo asht letra e Clinton për kosovarët: Gjithmonë keni me pasë...

Ish presidenti amerikan Bill Clinton vazhdon me mbetë figura ma e dashun për popullin e Kosovës, por nji ndjesi të njajtë vazhdon ta ketë...