Tema: CNN

Kush po thote se Trump ka me dale prej Shtepise se...

Shumekush nga Demokratet amerikane, por edhe Republikanet, kane parapa qe mbas perfundimit te investigimit nga hetuesi special Robert Mueller, Presidenti i SHBA Donald Trump...

Alarm për bombë, evakuohen zyrat e CNN

Policia evakuoi zyrat e CNN në New York, për shkak të nji kërcënimi me bombë. Të Ejten nji telefonues kërcënoi CNN tue thanë se 5...
donald trump

CNN padit Donald Trump’in

CNN po ban padi ndaj Presidentit të SHBA've Donald Trump dhe disa ndihmësve të tij tue kërkue rivendosjen e menjihershme të korrespodentit Jim Acosta...

CNN merr masa ekstreme, shkak bahen sulmet e Donald Trump

Sulmet e pamëshirshme të Donald Trump ndaj CNN kanë detyrue rrjetin me marrë masa ekstreme. Rrjeti mediatik ka vendosë roje të armatosun për gazetarët që...

Gazetari i CNN ‘dëbohet’ nga Shtëpia e Bardhë: Ngacmoi nji çikë...

Shtëpia e Bardhë ka pezullue akreditimin e gazetarit të CNN Jim Acosta disa orë mbasi ai kishte nji shkëmbim të ashpër me Presidentin Trump. Jim...

Trump përplaset me gazetarin e CNN, ia ndalon hymjen në Shtëpinë...

Presidenti Trump mori hapin jashtëzakonisht të rrallë të pezullimit të kredencialeve të Jim Acosta, korrespondentit kryesor të Shtëpisë së Bardhë për CNN, të Mërkurën...

Kur ‘shokon’ Trump, e sulmon gazetarin e CNN para kamerave (video)

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe gazetari Jim Acosta nga CNN patën nji shkëmbim të tensionueme fjalësh gjatë konferencës për shtyp. Acosta, nji objektiv i shpeshtë...

Edhe nji pako tjetër e dyshimtë në CNN

Nji pako tjetër e dyshimtë raportohet të jetë dërgue sot në zyret e CNN. Kësaj radhe, presidenti i CNN ka ba të ditun se ajo...

Pako e dyshimtë edhe në CNN, evakuuohet redaksia!

Redaksia e CNN në New York asht evakuue për shkak te nji pakoje te dyshimtë e cila asht gjet para disa minutash. Kjo vjen pak...

CNN: Kështu u kidnapue gazetari Khashoggi

Nji mision saudit për me marrë në pyetje dhe me gjasë për me kidnapue gazetarin Jamal Khashoggi në Stamboll u organizue nga nji oficer...