Tema: deçan

Punimet afër Manastirit të Deçanit, reagon ashpër Kosnett

Ambasadori i SHBA've në Kosovë, Philip Kosnett, ka kritikue institucionet për vazhdimin e punimeve afër manastirit të Deçanit. Përmes nji postimi në Twitter ai ka...

Amerikanët i shkojnë në ‘shtëpi’ Haradinajt, çka thotë ky i fundit?

Kuvendi i Komunës së Deçanit ka shpall “Qytetar Nderi” gjeneral brigade të Ushtrisë së SHBA, John C. Boyd. Në ceremoninë solemne e ndamjes së...

I riu në Deçan dyshohet se u vra nga nji 18...

Policia e Kosovës përmes nji komunikate ka njoftue ma gjanësisht për vrasjen në Deçan. Sot në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan ka ndodh nji plagosje...

Ministri Lekaj tregon se a ka me vazhdue rruga Deçan-kufini me...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, së bashku me kryetarin e Deçanit, Bashkim Ramosaj, të Hanën takoi Komandantin e Forcave të përbashkëta të NATO's, Admiralin...

S’ka ndërpremje të punimeve në rrugën Deçan-Plavë, po ndërtohet jashtë zonës...

Punimet në rrugën Deçan-Plavë po vazhdojnë ashtu siç janë parapa, megjithë vërejtjet dhe presionin e vazhdueshëm nga akterë të ndryshëm se asht ndërhy në...

Kleriku serb publikon dëshmi se, Manastiri i Deçanit ishte i shqiptarëve...

Kleriku ortodoks serb Sava Janjic, përmes disa fotografive të postueme në rrjetin social Facebook, po dëshmon se Manastiri i Deçanit ka qenë i shqiptarëve. Disa...

Haradinaj sqaron çka ndodhi sot në Deçan

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka folë për incidentin e sotëm në Deçan. Thotë se ajo çka ndodhi aty, nuk kishte të bante asgja me të. Shefi...

Haradinaj largoi me forcë zojën, po çka bani me vllaun e...

Kryeministri, Ramush Haradinaj para do dite u nervozue dhe e largoi me forcë zojën e familjes Mehmet Dralla, e cila doli në foltore për...

Ky asht qëndrimi i Delawie’s për ndaljen e punimeve në rrugën...

Gjatë ditës së djeshme, kisha ortodokse serbe në Kosovë reagoi në lidhje me punimet që po zhvilloheshin në ndërtimin e rrugës nga Deçani për...

Ndërpriten punimet në rrugën Deçan- Plavë

Misioni i OSBE's konfirmoi se punimet në ndërtimin e rrugës Plavë- Deçan janë ndërpre, mbas kërkesës së Manastirit të Deçanit dhe reagimeve të bashkësisë...