Tema: decan-plave

Haradinaj reagon për rrugën e Deçanit, e ka nji thirrje për...

Kërkesat e ambasadorit amerikan Greg Delawie, shefes së BE’s Natalyia Apostolova dhe OSBE’s për ndalimin e punimeve afër Manastirit të Deçanit, për Kryeministrin Ramush...

Mobilizimi serb, përmes propagandës ndali punimet në rrugën Deçan-Plavë

Nji komunikatë për media gjatë ditës së djeshme e Kishës Ortodokse serbe ka ba që punimet në rrugën Deçan-Plavë me u ndërpre. Në nji njoftim...