Tema: deda

Zbuloni se çka po paralajmëron tash Ilir Deda?

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka paralajmërue largim nga politika. Ai ka thanë se asht tue shqyrtue mundësinë me u largue nga kjo fushë dhe...

Deda: Ditë e turpit për Kuvendin, ditë kolapsi për Qeverinë

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thanë se mazhoranca asht tue i maltretue të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës sot. “Është ditë e turpit...
ilirdedaaaa

Ilir Deda e quen ‘dokument-diktat’ propozimin e Kurtit

"Dokument-diktat", e ka quejt deputeti Ilir Deda Propozim-deklaratën e paraqitun sot nga Lëvizja Vetëvendosje në tryezën e subjekteve politike. Nji kualifikim të tillë Deda e...

Deda: S’janë 61 vota për rrximin e Qeverisë

Deputeti Ilir Deda në tryezën e partive politike të organizueme nga Lëvizja Vetëvendosje tha se megjithëse si opozitë janë të interesueme për zgjedhje, nuk...

Befason Zeka, këta janë dy deputetë që thonë se shkuen në...

Disa nga Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë qenë për masazh në disa lokale që ushtrohej prostitucion, 38 lokale janë mbyll ditë ma parë...

Ky deputet befason me deklaratën: Kufini i ri në Ibër (foto)

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda, ka thanë që Lista Serbe po ndërmerr hapa të njianshëm për me krijue realitete të reja në Kosovë, e...

Deda e jep lajmin, ky asht numri i deputetëve që janë...

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda ka thanë se 8 deputetë i kanë heq nënshkrimet për shfuqizimin e ligjit të Specialës. “8 deputetë kanë tërheq nënshkrimet....
video

Deda: Serbia e Mali i Zi e kanë vitin 2025 për...

Alternativa zyrtarisht e hap fushaten të Shtunën në Prishtinë Ilir Deda nga Alternativa tue fole per zgjedhjet lokale ne vend,  ka thane se kane vendos...

Takohen Pacolli, Deda e Kusari – a po ju bashkohen PAN’it?...

Derisa vendi ka hy në krizë të thellë institucionale për shkak të moskonstituimit të Kuvendit dhe Qeverisë, sytë e opinionit janë drejtue kah Behgjet...
video

Çka i kerkoi Ilir Dedes në hollin e Kuvendit Kadri Veseli?...

Mbas përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ku koalicioni PAN nuk i kishte numrat për me zgjedhë Kadri Veselin Kryeparlamentar, ky i fundit...