Tema: denimi

Denohet me 18 vjet burg për vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënue me 18 vjet hekje lirie të akuzuemin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose...

I kërkoi pare dhe marrëdhanie seksuale me shantazh, gjykata merr vendim...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin nga Ferizaj, i cili i kërkoi para dhe marrëdhënie seksuale me shantazh gruas që jeton në Gjermani. Njoftimi i...

Bomba e Strasburg’ut: Gjykata Europiane denon Shqipninë 110 mln euro, kjo...

Deklaratat publike të kryeministrit të Shqipnisë, Edi Rama, kundër biznismenit italian, Fancesco Becchetti, do t’i kushtojnë qytetarëve shqiptarë shifrën marramendëse të 110 milionë eurove. Shkrimi...

Avokati i Ferid Aganit e quen skandaloz vendimin e gjykatës

Vendim skandaloz po e cilëson avokati i ish-ministrit të Shëndetësisë, Ferid Aganit, Urim Vokshi, vendimin e Gjykatës Themelore, ku Agani asht shpallë fajtor për...

Denohet me dy vjet e gjysë burg ish ministri i Shëndetësisë

Ish ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani, asht dënue me 2 vjet e gjashtë muej burg ndërsa ish sekretari i përgjithshëm i kësaj Ministrie, Gani...

I akuzuem për vrasjen e shokut të tij, qe me sa...

Gjykata e Gjilanit e ka dënue me 25 vjet burg Liridon Uruqin, i akuzuem për vrasjen e shokut të tij, Fatlind Arifit. Atij iu shqiptue...

Kriminelit Karadžić i konfirmohet denimi me burg të përjetshëm

Gjykata për Krime e Kombeve të Bashkueme në Hagë ka refuzue apelin e fundit të ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karadzic, tue thanë...

Burgim të përjetshëm ndaj të akuzuemit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Mbas kthimit të rastit në rigjykim, Naser Pajazitaj, asht dënue me burgim të përjetshëm, mbasi asht shpallë fajtor për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Kjo asht...

Gjesti i Ronaldo’s, vjen denimi nga UEFA

UEFA ka dhane verdiktin per gjestin e Cristiano Ronaldo ne ndeshjen Juventus-Atletico Madrid. Ai asht denue me 20 mije euro gjobe, keshtu tue pahtue nga...

Reagimi shokant i Karadzic mbas vendimit të Hagës

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës dënoi dje me burgim të përjetshëm, Radovan Karadzic, i cili u shpall fajtor për krimet dhe gjenocidin e kryem kundër...