Tema: deputetet

7 deputetë largohen nga Partia Laburiste si shej proteste

Shtatë deputetë kanë dhanë dorëheqje nga Partia e Punës me protestue ndaj qasjes së Jeremy Corbyn ndaj Brexit dhe kundër antisemitizmit, raporton BBC. Deputetët ë...

E thojnë dy deputetet e Kuvendit: Edhe zyrtarët e naltë politikë...

Edhe dy deputete të Kuvendit të Kosovës, kanë qenë të zashme sa i përket rasteve të fundit të keqtrajtimit ndaj vajzave të mituna. Ato...

Deputetët nuk miratojnë propozim amendamentin për heqjen e shtesave të tyne

Deputetja e LVV, Albulena Haxhiu, ka propozue amendamentin i cili kërkon heqjen e shtesave të deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Por, ky propozim nuk u...

Veç ndigjoni gjuhën banale të deputeteve të Kuvendit, e ofendojnë njana-tjetrën...

Deputetet e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci (LVV) dhe Teuta Haxhiu (AAK) janë përplasë sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë,...

Kqyreni qysh i ngrejnë zhag nga godina e televizionit deputetët në...

Dy deputetë hungarezë u dëbuen nga selia e televizionit shtetnor, pasi bënë përpjekje me transmetue nji peticion kundër politikave të kryeministrit të Hungarisë, Viktor...

Deputetët frik kanë me i reague UNESCO’s për ‘Lahutën’

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrësi ka vendos që mbas datës 13 me i dërgue UNESCO's nji letër. Simbas deputetëve...

Bajnë seks në banjo, në parlamentin italian filmohen dy deputet!

Dy deputetë italianë duket se kanë përzie pasionin me politikën, mbasi u regjistruen msheftazi tue ba seks në nji banjo në Dhomën e Ulët...

Për me t’ardhë keq: Nga 120 deputetë, veç 14 në sallë!

Seanca për buxhetin e vitit 2019 asht tue u neglizhue në masë të madhe nga numër i madh i deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Shumica...

Ndodh edhe kjo, deputetët serbë ‘uzurpojnë’ Kuvendin e Kosovës!

Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë hy në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ku kanë me qëndrue deri në ardhjen e komisarit europian, Johannes Hahn. Presidenti...

Haliti, apel deputetëve: Duroni nja dy orë pa pi kafe dhe…

Vazhdimi i seancës plenare e parapame me u mbajt për orën 10:00 ka fillue me vonesë, mbasi në sallë ende nuk ishte ba kuorumi. Nënkryetari...