Tema: deputetet

Thaçi e ka nji thirrje për deputetët nga Minsku

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në kuadër të takimeve në konferencën e Sigurisë së Munihut, që po mbahet në Minsk të Bjellorusisë, ka thanë...

Ndodh edhe kjo në Kanada, maskohen deputetët për Halloween

Festa e Halloween ka gjet ma ndryshe nji seancë të zakonshme të Parlamentit në Kanada. Disa nga deputetët në këtë Parlament kanë vendos me marrë...

Gati me fillue seanca për territorin

Deputetët kanë nis me u fut në sallën e Kuvendit, për me marrë pjesë në seancën e jashtëzakonshme për me debatue lidhun me shkëmbimin...

Amerikanët me thirrje për deputetët, me marrë pjesë në seanca

E ngarkueme si ushtrues detyre e Ambasadorit në Ambasadën e SHBA've në Kosovë, Colleen Hyland, ju ka ba thirrje deputetëve te Kuvendit te Kosovës...

Shefi i AKI’s raporton para deputetëve

Shefi i Agjencisë Kosovare te Inteligjencës, Shpend Maxhuni pritet qe sot me raportue para Komisionit që mbikëqyrjen e punën e institucionit qe e udhëheq...

Partia e Gruevskit përjashton deputetët që votuen pro ndryshimeve kushtetues (foto)

VMRO-DPMNE, menjiherë mbas mbarimit të seancës plenare ku u votue nisma për ndryshimet kushtetuese dhe pro të cilave përskaj deputetëve te mazhorancës votuen edhe...

E pabesueshme: Deputetët thejnë rekord, vijnë 104 në Kuvend!

Që nga konstituimi i përbamjes së legjislaturës së fundit, te krijimi i Qeverisë, e deri te seancat e fundit, pozitës i mungonte kuorumi për...

Deputetëve pritet me ju rritë rroga, lexoni sa pare kanë m’i...

Qeveria e udhëhequn nga Ramush Haradinaj ka vendosë m’i “shpërblye” deputetët e Kuvendit të Kosovës. Për herë të parë që nga koha kur Kuvendi...

Deputetë shkojnë në pauzë, qe kur vazhdon seanca

Seanca plenare e cila asht vazhdim i asaj të djeshmes asht ndërpre. Kjo mbasi deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë marrë pauzën e drekës. Diskutimi...

Luta përsëri me kritika ndaj bashkëpartiakëve: Mos shitni mend për vota!

Nënkryetari i parë i LDK's dhe njiherit kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, përsëri ka shpërthy në kritika ndaj bashkëpartiakëve të tij, Armend...