Tema: deputetet

Deputetët e Turqisë grushtojnë njani-tjetrin gjatë seancës në Kuvend

Tensionet mes deputetëve të Partisë për Drejtësinë dhe Zhvillim (AKP) dhe Partisë Demokratike pro-kurde, në fund rezultuen me rrahje mes deputetëve gjatë seancës plenare...

Mirjeta Kalludra ban betimin e deputetes!

Mbas nji pauze 10 minuteshe, tashma ka fillue seanca e Kuvendit ku asht ba kuorumi ngase ne salle jane 66 deputet. Tash ne salle asht...

Këta janë deputetët e LDK’s që bojkotuen betimin e Thaçit

Pak minuta para se të filloj seanca e betimit të Hashim Thaçit si president, deputetët e LDK's që nuk votuen atë, nuk ishin pjesëmarres...
thacibetimi

Hashim Thaçi nesër betohet para deputetëve!

Kuvendi i Kosovës ka thirrë për t'Ejten, n'ora 11:00, seancën solemne për betimin e Presidentit të ri të vendit Hashim Thaçi. Atifete Jahjaga nesër e...

Jahjaga: OSHP asht kusht per liberalizimin!

Presidentja Atifete Jahjaga, e ka shpreh zhgënjimin saj për deputete e Kuvendit, të cilët sot dështuen me emnue anëtarin e ti të OSHP’s, i...
video

Deputetët debatojnë për Këshillin Prokurorial

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete dhe Rregulloren e Kuvendit dhe mbikqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit miratoi nji seri rregulloresh në mbledhjen e sotme. Ndër pikat...
Arrestim Policia

Arrestohen deputetët Salih Salihu e Mytaher Haskuka

Policia e Kosovës i ka arrestu dy deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje. Mesohet se t'arrestuemit janë Salih Salihu dhe Mytaher Haskuka. I pari kishte gjuejt me gaz...

Deputetët kane mungue 927 herë në seancat plenare të Kuvendit të...

Instituti Demokratik i Kosovës ka publikue raportin për pjesëmarrjen dhe mungesat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Në muejin Kallnor, Fror dhe Mars të vitit...
video

Mustafa fyen deputetët. Qe qysh i përgjigjen ata atij

Kryetari i LDK’s, njiherit Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa i cili dje përmes deputetëve të tij ja mundësoi Hashim Thaçit uljen në karrigën e...

Mustafa godet deputetët e LDK’s që munguen në Kuvend. U frigësova...

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reagu ndaj deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilët dje nuk ishin në Kuvend, tue thanë se...