Tema: deshtimi

Kqyreni momentin kur raketa ruse ishte shkatërrue, dhe u kthye nga...

Raketa ruse që u shkatërrue në muejin Korrik të vitit 2013, konsiderohet si nji dështim, mbasi që ende nuk dihet se çka e shkaktoi...

Dështojnë bisedimet për Brexit

Bisedimet në mes të Kryeministres së Britanisë së Madhe, Theresa May dhe partisë laburiste lidhun me Brexit kanë dështue. Ata nuk kanë mujt që sot...

S’ka kush i çon deputetët në Kuvend, dështon seanca

Filloi me nji orë vonesë, e deputetët shpejt shkuen në pauzë mbasi nuk kishte kuorum, tash ka dështue seanca krejt. Ka dështue seanca e Kuvendit...

Shtyhet seanca e Kuvendit, për arsyen tashma fatkeqësisht të zakonshme –...

Kuvendi i Kosovës sot nisi me nji orë vonesë seancën e paralajmërueme për në orën 10:00. Mirëpo, kjo seancë nuk zgjati shumë mbasi nuk kishte...

S’ka liberalizm, kush duhet me marrë përgjegjësinë?

S’ka liberalizim të vizave as këtë vit për kosovarët. Komisioneri i Bashkimit Europian, Johannes Hahn tha se koha e mundshme që kjo me ndodh asht...

LDK manipuloi me nënshkrime, Kryesia anulon seancën për dështimin e vizave

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka anulue kërkesën e opozitës për seancë të jashtëzakonshme për liberalizimin e vizave. Kjo mbas manipulimit të votave e cila...

Dështon përpjekja e opozitës për rrximin e Qeverisë

Partitë opozitare kanë dështue në tentimin e tyne të parë për me rrxue Qeverinë Haradinaj. Pamvarësisht se në sallë ishin mbi 60 deputetë, por votuen...

Dështimi në INTERPOL, qe kujna ja len fajin Qeveria

Qeveria e vendit ka reague mbas dështimit të anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL. Përmes nji reagimi për media, Qeveria shpreh zhgënjimin e saj qe Kosovës...

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme për ‘dështimet’ e politikës së jashtme

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka me u takue sot për me shqyrtue kërkesën e 42 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme, lidhun...

Molliqaj: LDK dhe VV s’e votuen rezolutën kundër Thaçit, përfshi edhe...

Deputeti nga PSD’s, Dardan Molliqaj, ka reague tue komentue moskalimin e Rezolutës së LDK’s kundër Presidentit Thaçi. Molliqaj ka fajësue partitë opozitare, VV’n dhe LDK’n,...