Tema: dhunimi

E dhunuemja nga serbët: Ma kanë vra burrin e çikën, m’i...

Ky rrëfim asht nxjerrë nga libri “Unë dua të dëgjohem: Libër kujtimi me rrëfimet e grave të mbijetuara të torturës gjatë luftës së fundit...

Rrëfimi shokant i grues që u dhunue shtatzanë nga serbët në...

Ky rrëfim asht nxjerrë nga libri “Unë dua të dëgjohem: Libër kujtimi me rrëfimet e grave të mbijetuara të torturës gjatë luftës së fundit...

Dhunimi i dy shqiptareve (njana 16 vjeçe) nga ushtarët serbë (emnat)...

Forcat serbe, ushtarake dhe policore, besohet se gjatë luftës në Kosovë i kanë dhunue rreth 20 mijë çika dhe gra shqiptare. Për këto dhunime gati...

Flora Brovina iu përgjigjet kritikëve lidhun me publikimin e fotografisë, jep...

Deputetja e PDK’s, Flora Brovina, ka deklarue se fotografinë e publikueme sot ku shihen disa ushtarë serbë tue dhunue nji grue shqiptare në luftë,...

Prokuroria Speciale ka m’i nis hetimet në bazë të fotos së...

Sot deputetja e PDK's, Flora Brovina, publikoi nji fotografi ku shihej nji grue kosovare derisa dhunohej nga ushtarët serbë. Lidhun me rastin në fjalë, Prokuroria...

Flora Brovina publikon fotografinë e 7 vjeçares: Vdiq mbasi u dhunue...

Deputetja e PDK's, Flora Brovina, ka shpalosë fakte të tjera nga gjenocidi serb i kryem në Kosovë. Ajo në seancën e Kuvendit të Kosovës ka...

Ky asht njani nga serbët e dyshuem për dhunimin e tmerrshëm...

Deputetja e PDK's, Flora Brovina, ka publikue fakte tronditëse të dhunimit të nji femne kosovare në prani të familjarëve të saj nga ushtarët serbë. Nji...

Flora Brovina tregon pse deri sot nuk e bani publike foton...

Deputetja e PDK’s, Flora Brovina, sot mbas 20 vjetesh ka ba publike nji fotografi të randë ku shihen tre ushtarë serbë derisa dhunojnë seksualisht...

Deputetja e VV’s kërkon hekjen e fotografisë së tmerrshme

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga VV, Saranda Bogujevci, ka kërkue nga mediat që fotografia e publikueme nga deputetja e PDK's, Flora Brovina, ku...

Brovina: Grueja në foto asht gjallë, i njeh ata që e...

Deputetja e PDK, Flora Brovina, ka paraqitë sot para gazetarëve nji fotografi ku shihen ushtarë serbë tue dhunue nji grue shqiptare. Siç shihet në fotografi...