Tema: Ditmir Bushati

Ditmir Bushati ia kopjon fjalimin Gent Cakajt

Në nji hulumtim që ka ba së fundmi Gazeta “Shqip” online, ish-ministri i Jashtëmi Shqipnisë, Ditmir Bushati, ka nisë me shitë platforma dhe ide...

Bushati kallxon qysh i ka telefonue Pompeo…

Tirana dhe Washingtoni vazhdojne me shkembye mesazhe në nivele e nalta. Ministri i Jashtëm i Shqipnise, Ditmir Bushati, ka marrë nji telefonate nga Sekretari...

“Serbia, retorikë të shekullit XIX për Kosovën. Lugina e Preshevës, e...

Në konferencën “Serbët dhe shqiptarët, në cilin drejtim?”, ministri i jashtëm i Shqipnisë, Ditmir Bushati, deklaroi se Lugina e Preshevës asht lanë në harresë...

Bushati: Ka ardhë koha që Kosova me pasë nji vend në...

Me rastin e 25 vjetorit të anëtarësimit të Shqipnisë në OSBE, ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ishte i ftuem i Këshillit te...

Shqipnia ndihmon me 100 mijë euro Maqedoninë!

Ministri i Jashtëm i Shqipnisë, Ditmir Bushati ka deklarue se, Qeveria e Shqipnisë ka me ndihmue me nji fond prej 100 mijë euro, popullsinë...
ditmirbushatiii

Çka kerkoi Shqipnia për Kosovën në Këshillin e Europës!

Shqipnia ka persërit kerkesën për anëtarësim të Kosovës në Këshillin e Europës. Kërkesa e radhës asht ba nga ministri i Punëve të Jashtme i Shqipnisë,...

Mogherini-Bushati, marrëveshje për informacionet ma të klasifikueme!

Përfaqësuesja e naltë e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati kanë nënshkru nji marrëveshje bashkëpunimi për shkëmbimin e informacionit të...