Tema: dodik

Haradinaj-Metës: Qysh e fton nji prej figurave ma të këqija në...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mbasi bani homazheve te varret e herojve Ilir Konushevci dhe Hazir Malaj, foli për pjesëmarrjen e liderit të serbëve...

Meta mbron kundërshtarin e Pamvarësisë së Kosovës, Dodik’un: Edhe ai asht...

Për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, vizita e presidentit të Republikës Serbe në Shqipni, Milorad Dodik, asht e çuditshme dhe përgjegjësia e pjesëmarrjes së...

Dodik’ut i vjen inati pse Thaçi s’e përshëndeti, qe çka thotë...

Presidenti i Bosnjë e Hercegovinës, Milorad Dodik, Samitin e Brdo-Brijunit e cilësoi si diskutim të mirë dhe real. Mbas këtij takimi të qetë, që simbas...

Vakitë në Tiranë: Thaçi injoron Dodik’un, Vucic-Metën (video)

Sot në Tiranë asht zhvillue Samiti i Brdo-Brijunit. Në këtë ngjarje kanë marrë pjesë të gjithë liderët e Ballkanit Perëndimor. Video nga Klan Kosova: https://youtu.be/bJSBB5GnGLg

Presidenti Thaçi: Ilir Meta bani gabim që e ftoi Milorad Dodik’un...

Anëtari serb i presidencës së Bosnje Hercegovinës, Milorad Dodik, asht tue qëndrue në vizitë zyrtare në Tiranë. Lidhun me këtë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,...

Milorad Dodik në Tiranë, thotë se nuk e tutin protestat e...

Presidenti i Republikës Serbe në Bosnje dhe Herceogvinë, Milorad Dodik, ka thanë se nuk iu tutet protestave kundër ardhjes së tij në Tiranë. Para do...
Dodik

Dodik: Nëse Kosova anëtarësohet n’OKB, Republika Serbe shpall pamvarësinë

“Në momentin që Kosova bahet anëtare e Organizatës së Kombeve të Bashkueme, Republika Serbe ka me shpall pamvarësinë e vet”, kështu po deklaron kryesuesi...

Vucic dhe Dodik: Nuk ka me u zgjidhë çashtja e Kosovës,...

Presidenti dhe Kryenegociatori i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka thanë se nuk do të zgjidhet problemi i Kosovës, pa pajtimin e të gjithë serbëve. Pra,...

Dodik prezenton flamurin e Republikës Serbe në Bosnje

Anëtari i Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës nga populli serb, Milorad Dodik, përmbushi premtimin zgjedhor dhe ngriti flamurin serb në kabinetin e tij. Kjo asht...

Dodik e Gjaferovic shpallin fitore në zgjedhjet presidenciale të Bosnës

Lideri i serbëve të Bosnës, Milorad Dodik ka shpall fitore në zgjedhjet presidenciale të mbajtuna të Diellën në Bosne, ashtu sikurse kandidati i partisë...