Tema: Donald Trump

Mediat e hueja ‘mbushen’ me fotografinë e Trump dhe Çitakut: Qe...

Ballinat e mediave të hueja janë mbushë me fotografitë e presidentit amerikan, Donald Trump, dhe ambasadores së Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku. Ambasadorja kosovare mori...

Ankete shokante: Joe Biden del i pari i Demokrateve por edhe...

Ish Vice Presidenti i SHBA, Joe Biden, po bahet gati me i hy gares si kandidat i Demokrateve per President te Amerikes. Anketa e Morning...

De Niro e “godet” Trump’in, nuk len gja pa i thanë

Robert De Niro ka kritikue sërish Donald Trump'in, tue e quejt presidentin amerikan nji humbës të madh dhe aspirant për gangster. Aktori asht përfshi në...

Trump po marshon drejt rizgjedhjes

Piers Morgan Pra, paska qenë e gjithë fake news…   I gjithë tërbimi i këtyre dy viteve për komplotin rus paska qenë i bazuar në një mashtrim...

Triumf i Trump! Mueller nuk gjen asgja qe e lidh Trump...

'Nuk ka pase bashkepunim sekret me Rusine, nuk ka pase obstruksione as edhe nji ma i vogel dhe krejt kjo asht nji shfajesim komplet...

675 dite investigim perfunduen! Hetuesi i Trump’it e ka gati raportin...

Hetuesi Special, Robert Mueller, mbas 675 diteve te investigimit se a ka pase Rusia ndikim ne fitoren e Donald Trump, ma n'fund e dorezoi...

Reagon Trump: Duen me më fajësue për sulmin në Zelandë të...

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka reague ashpër ndaj akuzave për sulmin terrorist në Christchurch nga Brenton Tarrant i ekstremit...
donald trump

Ky asht reagimi i Donald Trump mbas sulmit në Zelandën e...

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka reague mbas sulmit terrorist në Zelandën e Re. Ai në nji postimi në Facebook, e...

Plani i Trump me shndërrue NATO’n në shërbim me pagesë

Jeremy Shapiro Komunteti transatlantik, do të takohet këtë javë në Konferencën e Sigurisë në Munih për tubimin e tyre vjetor të NATO-s. Në vitin e...

Mbas darkës, Trump dhe Kim vazhdojnë takimin final t’Ejten

Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri koreanoverior Kim Jong-un kane m’i vazhdue bisedimet ne diten e dyte dhe te fundit te takimit te tyne...