Tema: Donald Trump

Kqyrni çka ban Trump, i pret mysafirt me hamburgera e fast...

Kjo asht Amerika e Trump'it! Shtepia e Bardhe e mbushun me fast food dhe me pizza e hamburgera, nji banket absurd i Presidentit, me...

Trump: Nuk kam punue kurrë për Rusinë! Qe pse më sulmojnë

Presidenti amerikan, Donald Trump, bani të ditun se nuk ka punue kurrë për Rusinë mbas publikimeve të ”New York Times’’, për nisjen në vitin...

Skandal: Donald Trump shfaqet në TV me ftyrë ngjyrë portokalli dhe...

Nji stacion televiziv i Seattle shkarkoi redaktorin e lajmeve, identiteti i të cilit nuk asht publikue tash për tash, mbas lëshimit të nji video...

Presidenti Thaçi ia kthen letrën presidentit amerikan, Donald Trump?

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ia ka kthye letrën presidentit të SHBA, Donald Trump, i cili me 14 Dhetor ia kishte drejtue nji letër...

Trump i flet kombit. Qe çka thote (video)

Donald Trump ne fjalen e tij drejtue kombit nga Zyra Ovale e Shtepise se Bardhe, potencoi nevojen e ndertimit te murit ne kufinin jugor...

Trump: S’ma ndin per Europen! Nuk m’kane zgjedhe europianet!

 Presidenti i SHBA, Donald Trump, e mbron gjithmone qendrimin e tij  "America first" (Amerika ma s'pari) ne relacion me Europen. "Kur po m'thone se nuk...

Papritmas, Presidenti dhe Zoja e Pare vizitojne ushtaret n’Irak

Presidenti Donald Trump dhe Zoja e Pare Melania Trump kane ba vizite te papritun ne Irak, t'Merkuren. Ne fotot e Reuters, shihen bashke me ushtaret,...

Kshnellat e vetmueme të Trump dhe ‘incidenti’ me pyetjen që ia...

Presidenti amerikan e ka prishë magjinë e Kshnellave. Derisa komunikoi me nji fëmi që quhet Coleman, Donald Trump tha: “Përshëndetje, ti je Coleman? Gëzue Kshnellat!...

Drecun: Serbia me mendue mirë për letrën e Trump’it, ndoshta asht...

Serbia duhet me mendue mirë për letrën e Donald Trumpit drejtue Aleksandar Vucicit e Hashim Thaçit, sepse duket se kjo asht oferta e fundit...

Trump’it ja vandalizojne yllin! (video)

Prejse e ka marr pushtetin, ylli i tij ne bulevardin e famshem "Hollywood Walk of Fame", asht vandalizue. Ylli i tij ne sheshin "Walk of Fame"...