Tema: droga

Qysh e ndërtuen perandorinë e drogës shqiptarët në Holandë?

Kriminelët shqiptarë kanë ndërtue shpejt nji perandori të drogës në Holandë, shkruen portali holandez NRC.nl. Në artikullin me temë “Onzichtbare Albanezen klimmen op in cokehandel”...

Holanda i ka burgos 1700 shqiptare! Kane droe mos po ndikojne...

Martin Kuiper, NRC Një shqiptar që arrestohet në Holandë për trafik droge ka thuajse të njëjtin justifikim, thotë prokurori Otto van der Bijl. Ai thotë se...

Reperja e njoftun shokon: Qe çka ju kam ba atyne që...

Cardi B ka rrefye se ka drogue dhe ka i ka grabitë mashkujt e ndryshem, te cilet i kerkonin me ba seks, derisa ajo punonte...

Laborator heroine në nji banesë në Tiranë, dy të arrestuem

Finalizohet operacioni policor i koduem “LABORATORI” në Tiranë, ku janë sekuestrue 1 kilogramë e 864 gramë Heroinë, 200 gramë Kokaine, lekë e sende që...

5 miliardë paund, shqiptarët kontrollojnë tregun e kokainës në Britani

Shqiptarët kanë marrë kontrollin e tregtisë së drogës në Mbretninë e Bashkueme që shkon në rreth 5 miliardë paund”. Kështu shkruen Mirror që citon ekspertë...

TV italian ne Shijak ku shitet marihuana me tona. Kqyreni sa...

Televizioni publik italian, RAI2, permes infiltrimit të gazetarëve të vet, tregon trafikantet e droges dhe armëve në Shijak. Media italiane e cilëson Shijakun si zonë...

Alarmante: Nji e treta e shqiptareve te Shqipnise ne burg per...

  Monitor Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abuzohen seksualisht, vjedhje,...

“Lulet e Pranverës”, qysh u filmuen trafikantët shqiptarë nga policia (video)

Nji operacion antikanabis i shtrimë në Shqipni dhe Itali bani të mundun arrestimin e 27 personave, nga të cilët 21 shqiptarë dhe 5 italianë,...

Kqyrni çka thone vajzat, pse jane detyru me u marr me...

Fenomeni i kultivimit, prodhimit dhe trafkimit të drogës në Shqipni i ka preke dhe gratë e vajzat. Ato nxane diku 3% të totalit të...

The Guardian: Shqiptarët e kanë mbushë tregun me kokainë të lirë

Të paktën katër media të mëdhaja britanike kanë raportue mbrenda pak kohësh për rrezikun e mafias shqiptare. The Economist dhe The Conversation erdhën me nji...