Tema: droga

video

A janë shqiptarët mbrapa drogës rekord të kapun në Colombia!

Shqiptarët mshefen mbas sasisë rekorde të kokainës, të bllokueme nga policia kolumbiane para nji dite. Kështu shkruejnë sot mediat italiane, simbas të cilave tregu i...
drogagreqiii

Kush asht shqiptari i cili asht bosi i drogës n’Ballkan!

Mediat greke zbardhin detaje të reja për rrjetin shqiptar të trafiku të drogës. Simbas grekëve kreu i bandës asht shqiptari Dhimitër P. 50 vjet dhe...
kathidrogaa

‘Ekathimerini’: Trafiku i drogës i ka lidhjet në qeverinë shqiptare!

Mbas nji hetimi që zgjati të paktën 1 vit policia zbuloi nji rrjet nderkombëtar që fitonte miliona euro tue furnizue Europën me landë narkotike...
droge-ne-france

Dora e mafias shqiptare e drogës kapi edhe Francën

Në Annecy të Francës, nji rrjet i mafias shqiptare po qarkullon sasi të mëdha të heroinës me çmime të cilat po sfidojnë të gjithë...
operacioni-drexter-1

Kqyreni operacionin kur 31 shqiptarë e italianë arrestohen për trafik droge....

Nji operacion i madh, me helikoptera dhe kerre të policisë: 31 persona janë arrestue, ne mesin e tyne 10 vete janë shqiptarë. Operacioni i...
tuneli

Zbulohet tuneli 800 metra, qe sa tonë drogë ka mbrenda tij

Asht zbulue nga agjentët amerikanë nji tunel rreth 800 metra i gjatë i cili pershkruente vijën kufitare nga Tijuana, Mexiko deri në nji zonë...
video

Qe qysh shkatërrohet banda e drogës Shqipni-Itali-Holandë!

Nji tjetër bandë e drogës Shqipni-Itali-Holandë asht shkatërru nga nji akcion i policisë italiane. Banda kriminale merrej me trafikun e kokainës, heroinës dhe marijuanës. Lidhun me...
albania-droga

Shqipnia me përfitime marramendëse prej trafikut të drogës

Tregu i drogës n'Europë gjeneron 24 miliardë euro në vit. Kjo asht gjetja e raportit të Komisionerit për Çashtjet e Mbrendshme në BE. Ai gjithashtu thekson...
arrestdroga

Konfiskohen 60 kilogram drogë, 3 t’arrestuem!

Policia e Kosovës ka arrestu tre persona të dyshuem për blemje, posedim e shpërndamje të narkotikëve dhe ka konfisku rreth 60 kg substancë narkotike. Drejtoria...