Tema: droga

Stop drogës nëpër kangë (video)

https://www.youtube.com/watch?v=a7gdNV7jbOk

Kalon doganën shqiptare, serbi kapet me 18 kg drogë në Mal...

Policia e Malit të Zi ka sekuestrue gjatë ditës së sotme nji sasi prej 18 kilogram landë narkotike në pikën kufitare Sukobinë-Muriqan. Gjatë kontrollit në...

Ky deputet i LDK’s propozon ligj që ndalon transmetimin e kangëve...

Deputeti i LDK's, neurokirurgu Haxhi Avdyli, ka propozue sot në Komisionin për Shëndetësi me u ndalue promovimi i kangëve ku përmendet droga. Avdyli ka deklarue...

Nana e dy femive nxinet me hiç ma pak se 35...

Policia greke ka arrestue shtetasen shqiptare Kostandina Mata n'Igumenicë. 25-vjeçarja Mata po udhetonte me dy femite e saj kur policia e ndaloi dhe sekuestroi 33...

E bujshme: Dorëzohet “Eskobari i Ballkanit” (video)

Klement Balili, i shpallun në kërkim ndërkombëtar për trafik droge dhe i cilësuem nga mediat greke si ‘Eksobari i Ballkanit’ asht prangosë. "Nga sot drejtësia...

Njerëzit e El Chapo’s tronditin kur kallxojnë qysh e fusin drogën...

Presidenti amerikan, Donald Trump, synon ndërtimin e nji muri për të pengue jo vetëm emigrantët, por edhe trafikun e drogës dhe kontrabandën. Megjithatë, njerëzit e...

“The Guardian”: Shqiptaret jane kingat e kokaines n’Londer!

Gazeta britanike, “The Guardian” i ka kushtue nj artikull hulumtues tregut të kokainës në Britani të Madhe, të cilin thotë se e dominon mafia...

Strategjia e re e trafikantëve, kokainë në dhuratat e Kshnellave! (video)

15 persona kanë ra në prangat e policisë italiane mbasi në aeroportin e Fiumicinos në Romë në nji paketë dhurate për Kshnella u gjetën...

Kapen 113 kg heroinë në Prishtinë, katër të arrestuem

Antidroga e Policisë së Kosovës mëngjesin e sotëm ka gjetë dhe konfiskue rreth 113 kilogramë drogë në kryeqytet. Burimet e Indeksonline mbrenda Policisë së Kosovës...

Shkatërrohet banda e drogës Shqipni-Slloveni-Holandë, 20 të arrestuem

Policia italiane ka shkatërrue nji grup të strukturuem kriminal me aktivitet në trafikun e drogës në territorin e rajonit të Puglias. Nga operacioni i zhvilluem...