Tema: droni

Përkeqësohen marrëdhaniet, Irani rrxon dronin amerikan – Trump vjen me këtë...

Duket se marrëdhaniet mes Iranit dhe SHBA kanë me u përkeqësue edhe ma tepër. Garda Revolucionare e Iranit ka rrxue nji dron amerikan me nji...

Historike në SHBA, “drone” pshton jetën e pacientit që kërkonte nji...

Atëherë kur jeta asht në fije të penit, e kur çdo sekondë asht e vyeme me pshtue jetën e nji njeriu, në ndihmë ndoshta...

Kujdes! Policia e Kosovës tash ju monitoron edhe me dron (video)

Njisiti Rajonal i Komunikacionit Rrugor në Prishtinë ka fillue sot patrullimin me dron. Përmes patrullimit me dron, ky njisit ka me identifikue shkelësit e rregullave...

Video hit n’internet: Kqyreni qysh reagon turku kur sheh për herë...

Nji katundar nga zonat malore të Turqisë asht “tmerrue” kur ka pa nji dron tue fluturue nalt kresë së tij. Ai madje bani reagime sikur...

Çka po ndodh në Arabinë Saudite (video)

Jo shumë larg nga Pallati i Mbretit të Arabisë Saudite ka ardhë deri të të krismat, mediat raportuen se bahet fjalë për tentim grusht-shteti,...

Kurdët e rrxojnë dronin e nënshkruem nga Erdogan (video)

Militantët nga Njisitë Mbrojtëse të Popullit Kurd kanë qëllue nji dron turk pa pilot mbi rajonin veriperëndimor të Afrinit në Siri, ndërsa Qeveria e...

Me këtë armë të veçantë mundeni me rrxue dronin, e zbulon...

Nji kompani në kantonin Graubunden të Zvicres ka paraqitë nji armë, e cila asht e dizajnueme m’i rrxue dronët e vegjël. Arma asht e ndërtueme...

Mos i huqni këto fotografi mahnitëse të shkrepuna nga droni (foto)

Disa njerëz mendojnë se kamerat tashma nuk janë të mjaftueshme për me kapë nji fotografi mahnitëse. Ata tashma po përdorin edhe dronë me shkrep ato. Dhe...
video

Pamje nga droni, kështu janë përmbyt zonat në Shqipni (video)

Mija hektarë tokë janë nën ujë në këto momente në Fier dhe Vlorë, ndërsa janë me dheta të larguem nga shtëpitë nën kërcënimin e...

S’ban pa e pa këtë video: Shihni çka bajnë tigrat n’Kinë!!!...

Pamjet e pabesueshme të nji tufe tigrash siberianë në provincën Heilongjiang të Kinës kur kapin nji dron dhe e shkyejnë në grup po shpërndahet...