Tema: Dua Lipa

Dua Lipa nuk din me u ndalë, asht gati edhe për...

Dua Lipa, e cila rrëmbeu këtë vit dy çmime “Grammy” dhe nji “British”, duket se nuk ka ndërmend me u ndalë në rrugëtimin e...

Kqyreni sa atraktive duket Dua Lipa në foton e fundit (foto)

Dua Lipa asht shfaqë joshëse në paraqitjen e fundit. Dua Lipa ka nda me ndjekësit disa fotografi të reja në Instagram, në të cilat u...

Shqiptaret pushtojnë ‘Spotify’, publikohet lista e kangëtareve

Në ditën e grues, ‘Spotify’ ka vendosë me publikue nji listë ku renditen kangëtaret femna ma të ndigjueme. Në vend të parë qëndronte Ariana...

Dua Lipa fiton edhe dy çmime në “Global Awards 2019” (foto)

Kangëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, mbramë ka fitue dy çmime në ngjarjen e madhe “Global Awards”. Bukuroshja jonë, ka gëzue sukses në “Brit...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Dua Lipa’s në Grammy, qe...

Kangëtarja kosovare me famë botnore, Dua Lipa, shkroi historinë tue fitue dy çmime në ceremoninë e sivjeme të Grammy Awards. Lipa u shpall artistja e...

Çika prej Prishtine fiton dy Çmime Grammy (video)

Pop-kangetarja prej Prishtine, Dua Lipa, ka arrite me fitue dy çmime Grammy - "Artistja Ma e Mire e Re" dhe per "Dance Kanga Ma...
Dua Lipa

Ma shumë se 9 milionë klikime për “Swan Song” të Dua...

Dua Lipa para nji jave solli projektin e ri muzikor “Swan Song”. E ky projekt i artistes 23 vjeçare u prit tejet mirë nga publiku...

Dua Lipa ia ban reklamën ma të mirë Kosovës, kqyreni (foto)

Rrjeti muzikor, Spotify, përmend Kosovën në dedikimin për Duan në Times Square. Me anë të disa reklamave në sheshin kryesor të New York, Spotify kanë...

Albumi i Dua Lipa’s hyn në histori si ma i transmetuemi...

Albumi i Dua Lipës ka hy në histori si albumi i nji artiste femën ma i transmetuem në botë. “Dua Lipa” ka arritë në total...

Dua Lipa sjell pamjet e videoklipit të ri

Kanga me titullin “Swan Song”, e cila asht njikohësisht kolonë zanore e filmit me buxhet të naltë “Alita”, ka me u publikue 24 Kallnor. Klipi...