Tema: Edi Rama

Vizita e porositur e Zaevit n’Tirane

Shaqir Islami Një thënie angleze thotë: Po i humbe paratë, nuk ke humbur gjë! Po e humbe shëndetin, ke humbur diçka! Por, nëse e ke...

Edi Paloka: Qe çka m’tha Rama kur e gjujta me bojë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka, ka tregue qysh ka reague Kryeministri Edi Rama kur e ka gjuejt me bojë në fytyrë gjatë seancës...

Basha: Largimi i Ramës asht emergjencë nacionale!

Kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhë te Diellen kryesinë e partisë qe me diskutue mbi organizimin e protestë së 16 marsit. Burime nga selia...

Rama: Enver Hoxha e bani Shqipninë “Korenë e Veriut” të Europës

Në intervistën e mbramshme të kryeministrit të Shqipnisë, Edi Rama, në studion e gazetarit italian, Bruno Vespa, u përmend edhe Enver Hoxha si dhe...

“Washington Times”: Ramën e mbështet makineria anti-Trump e Soros

L. Todd Wood / Washington Times   Kemi shkruar gjerësisht gjatë viteve të fundit në lidhje me axhendën e globalistëve në Ballkan dhe afërsinë e qeverisë...

“N’Shqipni janë orët e fundit për kryeministrin Rama”!

  Portali online pranë të djathtës gjermane, “Freie Welt”, në shkrimin e publikuem sot, i jep vemendje krizes n'Shqipni. “Edi Rama asht ngat fundit, njisoj si...

Woelfl: Lideri i Shqipnisë së Madhe në fakt po e krijon...

Adelheid Woelfl Tensioni ndihet në të gjithë vendin. Presioni mbi Kosovën për të nënshkruar një marrëveshje me Serbinë, që përfshin ndryshimet kufitare, po rritet. Administrata...

Stërpikja e Edi Ramës – Foto e javës në “Reuters” (foto)

Agjensia “Reuters” ka zgjedhë si foto të javës atë të stërpikjes me bojë të kryeministrit Edi Rama nga nënkryetari i PD, Edi Paloka. “Kryeministri i...

Rama publikon foto te kryeministria para dhe mbas protestës së dhunshme...

Mbas mbylljes së protestës, nji tjetër reagim vjen prej kryeministrit të Shqipnisë, Edi Rama. Ai ka postue dy foto në rrjetet sociale me ba...

Kryemadhi “kërcënon” Ramën: Hala s’ke pa kurrgja

Mbas mbylljes së protestës së Opozitës n'Shqipni, protestë e cila zgjati ma shumë se 5 orë, ka reague edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për...