Tema: Edi Rama

“Tranohet” Sali Berisha! S’len gja pa i thane Edi Rames, derisa...

Seanca e jashtëzakonshme plenare e Kuvendit të Shqipnisë, ku pritet me u votue dekretet e Presidentit Ilir Meta mbi ndryshimet e fundit në qeveri,...

Edi Rama mbron të folmen ‘kosovarçe’ të Besa Shahinit! Lexoni qysh...

Kryeministri Edi Rama, ka replikue sot me qytetarët në Facebook, sepse njani prej tyne ka kritikue ministren e re të Arsimit, Besa Shahini, për...

Rama: Nuk ka “Shqipni të Madhe”, por ka nji komb shqiptar

Në portin e Durrësit asht mbajtë ceremonia e fillimit të punës së Doganës së Kosovës në Port. Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, tha se hapja...
Baton_Haxhiu

Baton Haxhiu mohon se e ka propozu Cakajn per Minister te...

Analisti Baton Haxhiu sqaroi në emisionin "Opinion" me Blendi Fevziun, raportet e tij me Gent Cakajn, i propozuem nga Edi Rama për Ministër i...

Meta s’mundet me ndalë – Edi Rama e ka gjetë formulën...

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka zyrtarizue sot se ai ka me qenë ministri i Jashtëm i Shqipnisë, kjo mbas pengesës së madhe që...

Albin Kurti përfshihet në debatin politik të Shqipnisë: Ia ban 7...

Lëvizja Vetëvendosja tue u ba pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punëve e Jashtme...

“Baton Haxhiu të shpallet non grata ne Shqiperi”

Deputetja e partise se Ilir Metes (LSI), Floida Kërpaçi, deklaron se kushdo përtej kufijve që ndërhyn në punët e Shqipnisë duhet të shpallet non...

Migjen Kelmendi: Genti ne kafazin me ‘kafshet politike’ te Shqipnise

          Migjen Kelmendi   Nji ide shume fisnike, dashamirese, vizionare e Kryeministrit te Shqipnise Edi Rama dhe keshilltarit te tij te pashpallun, Baton Haxhiu, qe t'u...

Rama: Nuk e zgjodha Cakajn pse asht kosovar, po qe pse

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka thanë se Gent Cakajn, nuk e ka zgjedhë pse asht kosovar, por për shkak se simbas tij, ai...

Rama godet Metën: Gent Cakaj 1000 herë ma i ditun se...

Mbas nji postimi të presidentit Ilir Meta, kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka reague sërish ndaj presidentit Meta, tue e thumbue keq. Ai ka akuzue...