Tema: Edi Rama

Edi Rama: 30 Qershori sipas meje dhe çfarë do të ndodhë...

Edi Rama Të nderuar bashkëqytetarë, me, ose pa përkatësi e bindje politike, brenda, ose jashtë atdheut, kudo ku ndodheni në këtë moment historik! Sot ishte 30...

Rama fton opoziten ne dialog – pa kushte (video)

Kryeministri Edi Rama, mbasi u krye procesi zgjedhor, ftoi opozitën joparlamentare, tue theksue se nuk pranon kushte. Ai deklaroi se PD dhe LSI duhet të...

Rama: Kush tenton me ja marrë popullit sovranitetin, ka me qene...

Kryeministri Edi Rama ka votue në Qendrën e Votimi që ndodhet pranë shtëpisë së tij në Surrel. Edi Rama tha se këto zgjedhje janë për...

Qysh na e bani Enveri kryeqytet Vlorën!

  Ilir Demalia Bajatizmi i KM-së është bërë më bajat se Enveri në fundin e tij, kur thonte, -E mo sa kemi harxhuar në 38-ën? Ishte...

Video provokuese e Ramës: Nis notin para votimeve (video)

Nji ditë para zgjedhjeve kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka postue nji video tue ba not, te zona e Vilave në Vlorë. I relaksuem dhe...

Kështu nuk e keni pa kurrë Edi Ramën, qe qysh e...

Fushatë shumë e ashpër në Shqipni derisa vendi asht zhytë në krizë politike. Në nji video që e publikon Sali Berisha, shihet nji sekuencë e...

Debati është “çdo të bëjmë me presidentin”, jo “çdo të bëjmë...

Mero Baze Gjykata më e lartë për zgjedhjet në Shqipëri, i ka dhënë fund çoroditjes dhe çmendurisë që tentoi të mbjellë presidenti Ilir Meta dhe...

Meta dekreton datën e re të zgjedhjeve, reagon menjiherë Rama

Zgjedhjet në Shqipni kane me u zhvillue me 13 Tetor! Kjo asht data e re e dekretueme sot nga Presidenti i Republikës së Shqipnisë, Ilir...

Qe qysh ban hajgare Edi Rama me Lulzim Bashën (video)

Pak ma parë në rrjetet sociale ka qarkullue nji video e kryedemokratit Lulzim Basha derisa shfaqej në nji studio televizive. “E para punës ja më...

Deklarata e Baton Haxhiut: Mbas kësaj date, ikin Rama, Meta e...

Gazetari Baton Haxhiu, i njoftuh për marrëdhaniet e tij të afërta me kryeministrin e Shqipnisë, Edi Rama, ka ba nji deklaratë në nji emision...