Tema: Edi Rama

Rames i del problem me gazetarin gjerman. E padit!

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, ka vendose me nisë nji luftë ligjore me gazetarin e gazetes gjermane ‘Bild’, Peter Tiede, i cili ka publikue...

Edi Rama padit gazetarin gjerman për shpifje

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, e ka paditë në gjykatë gjermane, gazetarin e mediumit, ‘Bild’, Peter Tiede. Gazetari gjerman kohët e fundit ka publikue disa...

Kqyreni çka i ka ba Edi Rama Ilir Metës në Prishtinë...

Diten e sotme me rastin e 20 vjetorit te çlirimit te Kosoves, institucionet kane organizue nji ceremoni ku prezentë jane ish-presidenti i SHBA, Bill...

Çka i tha shefi i NATO’s Rames e çka opozites n’Shqipni

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, deklaroi nga konferenca e përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama, se mosmarrvëshjet politike duhen me u...

Kreu i NATO’s, Stoltenberg, mbërrin në Rinas, takim me Xhaçkën n’aeroport

Sekretari i Përgjithshëm i NATO, Jens Stoltenberg, ka mbërri në aeroportin e Rinasit. Ai asht prite nga Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe ka...

Kush po luen me kufij n’Ballkan

Adelheid Woelfl / Der Standard Mediat serbe njoftuan të enjten se Shqipëria kërkon të hapë kufijtë e saj me Kosovën fqinje që nga 1 janari. Në...

Rama vazhdon lutjet me ‘letra’ për dialog me Bashën

Edi Rama ka vendose që çdo ditë m’i shkruejt letër kryedemokratit Lulzim Basha. Në letren e 6’të të tij, Kryeministri i kujton Bashes që...

Idene e Rames dhe Thaçit per Bashkim Kombetar, keshtu e quen...

Derisa retorika e Hashim Thaçit dhe e Edi Ramës vazhdon me ndjek idene nacionaliste per me jetue mbrenda nji shteti te perbashket, Presidenti i...

Pa kalue 24 orë nga letra e parë, Rama i çon...

Pa kalue 24 orë nga letra e parë, kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, i asht drejtue sot me nji letër të dytë publike kryedemokratit...

Edi Rama, letër publike Lulzim Bashës (letra e plotë)

Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama, i asht drejtue me nji letër publike liderit demokrat, Lulzim Basha. Nga Edi Rama LETER PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti Kryetar, Ju drejtohem me...