Tema: Edi Rama

shkullaku

Armand Shkullaku: Kush i do të keqen Ramës, i do të...

Armand Shkullaku     Për ata që nuk e kanë njohur periudhën e regjimit komunist në Shqipëri, takimi i fundit partiak i kryeministrit Edi Rama në Shkodër,...

Televizionet n’Shqipni janë ndertu me paret e drogës!

Tue e përshkru Saimir Tahirin, ministrin e Mbrendshem te Shqipnise, si nji hero që goditi Lazaratin, Kryeministri Edi Rama i spjegoi sulmet ndaj tij,...

Rama: Lazarati dogji bankën e atyne që fitonin miliarda!

Kryeministri Rama ka shenu këtë të Martë, Lazaratin, si suksesin ma të madh të Ministrisë së Mbrendshme dhe të qeverisë së tij.   Deklaratën ai e...

World Review: Edi Rama nxin imazhin e Ilir Metes!

Nji portal periferik me qendër në SHBA, i quejtun World Review, asht ba i njohun për shkrimet që evidentojnë luftën dhe përpjekjen e Kryeministrit...

Elvira Dones: Shqipnia s’asht prone Edi Ramës

Shkrimtarja Elvira Dones e ka sulmue ashpër Qeverinë e Edi Ramës. Përmes nji statusi në rrjetin social Facebook, Dones shkruen se Shqipnia s’asht pronë e...

“Edi Rama ka vdeke”. “Homazhe” për Kryeministrin, i vdiq fabula!

Pak ditë ma parë Kryeministri i Shqipnisë Edi Rama kërkoi me mësue varrin e shoqnisë civile që proteston kundër kandit të lojnave te Liqeni...
video

Edi Rama a asht gay. Mesone nga video!

Ishte viti 1998 dhe Edi Rama ishte nji personazh ma shumë se interesant. Pak ditë mbasi ishte ba anëtar i qeverisë, ai tha nji intervistë...
video

Ben Blushi: Referendumi, marri e Edi Ramës

Kryetari Edi Rama ka lëshue nji deklaratë të papritur në Asamblenë e Partisë Socialiste të Shqipnisë, të thirrun për me diskutue mbajtjen e zgjedhjeve...
bushati-lubonja

Fatos Lubonja: Rama është maskë e oligarkëve, dhe ne punojmë për...

Fatos Lubonja thotë se kryeministri Rama iu shërben oligarkëve. Duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, Lubonja tha se oligarkët zotërojnë partitë dhe pushtetin në Shqipëri. “Edi...

Mogherini sot vjen në Shqipni

Përfaqësuesja e Naltë për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini ka me vizitue sot Shqipninë. Ajo do të takohet me...