Tema: era

Tragjike: Era theu pemën dhe mbyti në vend mekanikun në Prishtinë!

Nji automekanik ka humbë jetën nga goditja që mori prej nji pemë që u rrxue nga era e fuqishme në Prishtinë. Llapi.info, informon se i...

Kqyreni çka kanë ba ernat e forta n’Prishtinë (foto/video)

Shi dhe erna të fuqishme kanë kaplue Prishtinën para pak çastesh. E kjo nuk ka kalue pa pasoja. Bredhi i vendosun përballë Teatrit Kombëtar asht...

NASA regjistron tingujt e parë te erës në Mars (video)

Sonda InSight e NASA's ka regjistrue tingujt e parë të ernave në Mars, gjatë javës së parë të operacioneve në këtë planet. Laboratori Jet Propulsion...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme, a lidhet kjo me liberalizimin e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. Kjo për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Europiane – ERA. Haradinaj,...

Erna te forta shkaktojnë dame në Pejë

Erna te forta që kanë përfshi vendin tonë në orët e mbramjes së djeshme, kanë shkaktue dame materiale në disa qytete të Kosovës. Madje, në...

Keni probleme me erën e keqe të kambëve? Qe zgjidhja

Era e keqe e kambëve asht nji gjendje e zakonshme që ndodh për arsye mjekësore. Nji ndër shkaqet e erës së keqe asht djersa, e...

As sakëz as lamje dhambësh, dentisti zbulon trick’en: Qe qysh zhduket...

Keni frymë të randë (përsëri)? Nëse ju keni përjashtue të gjitha arsyet që keni halitozë – dhe nuk jeni tue ba ndonji nga këto...

Era vjen superseksi nga ky pllazh i Egjiptit (foto +18)

Mbasi lansoi kangën, Era po shijon pushimet në nji vend magjik. Kjo verë për Era Istrefin ka qenë mjaft produktive, vetëm para dy ditësh ajo...

Era pozon para Fadil Berishën, befason me stilin e saj! (foto)

Ai shquhet si nji nga fotografët ma të suksesshëm shqiptar. Asht fjala për Fadil Berishën, i cili tash jeton dhe vepron në New York dhe...

Thaçi dekoron Era Istrefin me Medaljen Presidenciale (video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka prit sot në takim kangëtaren, Era Istrefi. Ai e ka dekorue atë me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhetëvjetorit të Pamvarësisë...