Tema: erdogan

Ozil me të fejuemen në iftar te presidenti Erdogan (foto)

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka ftue yllin e Arsenalit, Mesut Ozil dhe të fejuemen e tij Amine Gulse në Pallatin Dolmabahce...
Erdogan

Erdoğan: BE ka ma shumë nevojë për Turqinë, se e kundërta

Turqia vazhdon me punue me vendosmëni në aspektin e anëtarësimit në Bashkimin Europian (BE) përkundër atyne që përpiqen me përjashtue atë nga familja europiane,...

Qysh i manipulojnë autokratët zgjedhjet

Yascha Mounk / The Atlantic   Kur Recep Erdogan u zgjodh për herë të parë kryeministër i Turqisë, në vitin 2003, ai u angazhua për të respektuar...
Erdogan

Përsëritja e zgjedhjeve në Stamboll – Kjo asht deklarata e Erdogan...

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, tha se kishte paligjshmëni në zgjedhjet lokale në Stamboll, mbasi organi zgjedhor i vendit urdhnoi rizhvillimin e procesit. “Na sinqerisht...

Ilir Meta pritet nga Erdogani në Turqi

Presidenti i Shqipnisë Ilir Meta, asht pritë nga homologu i tij Reccep Tayip Erdogan në Turqi. Dy presidentët vlerësuen marrëdhaniet tradicionale të shkëlqyeme mes dy...
Erdogan

A po e pranon Erdogani fitoren e opozitës në Stamboll me...

Debatet e periudhës elektorate kanë mbarue, të gjithë janë kthye në jetën e përditshme dhe të përqëndruem në shtëpi dhe punë, deklaroi presidenti turk,...
Erdogan

Reagimi i Erdogan’it mbas zjarrit në Notre Dame

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se ndihet thellësisht i mërzitun mbas zjarrit që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris, transmeton AA. “Zjarri që...
Erdogan

Humbi Stambollin, por çka po kërkon tash partia e Erdogan’it?

Partia për Drejtësi dhe Zhvillim, e cila udhëhiqet nga presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka kërkue sot nga Bordi i Komisionit të Zgjedhjeve anulimin...

Erdogani nuk e dorëzon lehtë Stambollin, rinumërohen votat në shumë zona

Presidenti Erdogan duket se nuk po mundet me përtypë humbjen e Stambollit në zgjedhjet lokale. Me kërkesë të qeverisë, Komiteti i Naltë Elektoral në Turqi...

Anketa: Kend e duen ma shumë kosovarët, Trump’in, Merkel’in apo Erdogan’in?...

Kosovarët njihen si populli ma pro-amerikan në botë. Në nji anketë të kryeme nga Instituti i Prishtinës për Studime Politike, nuk asht Presidenti i SHBA,...