Tema: Eurovision

Kosova nuk pranohet n’Eurovision

Kosova nuk pranohet n’Eurovision. Mediumet serbe po e konsiderojne si fitore te Serbise mospranimnin e Kosoves si anetar i plote n’EBU (Unionin e Transmetuesve Europianë),...

EBU tregon se a ka me u votue për pranimin e...

Kosova asht tue pritë tash e disa vjet me u pranue në garën e kangës europiane “Eurovision Song Contest”. Rrjeti i Transmetuesve Europian (EBU), i...

Madonna shokon! Kqyrni çka ka ba….(video)

MADONNA i ka shokue organizatoret e Eurovision dhe miliona shikuesit kur dy dancuesit e saj u shfaqen me flamurin e Izraelit dhe Palestines. Mbretnesha e...

Kqyrni çka bajne ultra-ortodokset kunder Eurovisionit (video)

Me qinda hebrej ultra-Ortodoks, ne Jerusalem, u perleshen edhe me policine, tue protestue ndaj mbajtjes se festivalit Eurovision. Arsyeja e tyne ishte se Eurovision Song...

Waters: Eurovision asht ‘bagel’! Na duhet Globalvision (video)

Kur festivali europian i kanges kulminoi me triumfin e Holandes t'Shtunen mbrama, basisti dhe autori i kangeve te bendit legjendar Pink Floyd, Roger Waters,...

Shqipnia kalon në finalen e madhe të “Eurovision 2019” (video)

Jonida Maliqi, e cila po përfaqëson Shqipninë në “Eurovison” ka kalue në natën finale. Kangëtarja ka knue sonte (e Ejte) në natën e dytë gjysëfinale...

Jonida Maliqi e ban lamsh me anglishten e saj n’Eurovision (video)

Shqipnia këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhanë nji intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk asht edhe aq e mirë. Për...

Jonida Maliqi realizon provën e parë në skenën e Eurovision’it (video)

Kangëtarja shqiptare, Jonida Maliqi, e cila këtë vit përfaqëson Shqipninë në Eurovision, tashma gjendet në Tel Aviv bashkë me delegacionin shqiptarë ku edhe ka...

Sondazhet e para të Eurovision’it, qe në cilin vend e renditin...

Kanë mbetë edhe dy javë deri te nisja e festivalit europian të muzikës, i njoftun si Eurovisioni. Web-faqja që merret me këtë festival prestigjioz, Wiwibloggs,...

Ka me i knue veç 2 kangë në Eurovision, po qe...

Mbretnesha e muzikës pop ka me performue në natën finale të Eurovision 2019. Madonna ka me performue muejin e ardhshëm në festivalin europian të kangës...