Tema: facebook

Lexoni sa miliarda asht denue Facebook!

Federal Trade Commission, ka votue me u aprovue denimi prej 5 miliard dollare per Facebook, per shkak te abuzimit me te drejten e privatesise...

200 persona e ndjekën direkt në Facebook sulmin në Zelanden e...

Janë qinda njerëz që e kanë ndjekë drejtpërdrejtë sulmin në Christchurch që ndodhi javën e kalueme në Zelanden e Re. Por, asnji nga këta nuk...

Kjo ishte arsyeja pse u bllokuen mbramë Facebook dhe Instagram

Ditën e djeshme, pothuej në gjithë botën aplikacionet si Facebook dhe Instagram u bllokuen, tue lanë njerëzit të irrituem. Të shumtë ishin ata që...

Eggers: Pse askush ma nuk duhet me perdore Facebook!

Inteligjenca artificiale që shpërfytyron mendimin njerëzor. Përdorimi i “big data” si një rehati e rreme. Privatësia në rrezik dhe rrjetet sociale si kërcënim. Është...

Merkel mbyll profilin e saj në Facebook, kjo asht arsyeja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka ba të ditun sot se po e mbyll profilin e saj në Facebook, mbas daljes nga CDU. Merkel e ka...
Facebook

Kjo çka po pritet me ba Facebook’i përnime ka me ju...

Facebook planifikon me shkri WhatsApp, Instagram dhe Messenger, ka njoftue gjigandi i teknologjisë. Lëvizja pretenton me krijue “eksperiencën ma të mirë të mesazheve”, për miliona...

Qysh mundeni me zbulue nëse dikush ju ka hy në Facebook?

Për ata që shpesh pyesin veten nëse dikush po jau përdorë profilin në Facebook, egziston nji zgjidhje e thjeshtë për me dalë me përgjigje. Dyshoni...

Facebook ‘terron’ propaganden islame ne Kosove, Maqedoni e Shqipni

Facebook i ka mbyll dhe 'terrue' shumë faqe të mëdha islame në Kosove, Maqedoni e Shqipni, per shkak te gjuhes se urrejtjes. Faqet që janë...

Facebook ia bllokon llogarinë djalit të kryeministrit izraelit, kjo asht arsyeja!

Djali i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, asht bllokue nga Facebook mbas nji postimi ku shkruente se 'të gjithë myslimanët duhen me u largue nga...

Goditje e madhe për Mark Zuckerberg!

Themeluesi i Facebook ka humbë pothuejse nji të katërtën e vlerës së tij neto mbas nji viti shumë të keq për gjigantin e mediave...