Tema: falenderimi

Thaçi ka besim të plotë në Kancelarin austriak (foto)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderue Kryeministrin bullgar, Boyko Borissov, për atë çka ka ba derisa Bullgaria kishte Presidencën e Bashkimit Europian, por...

Mbyllet e pamja për Hilmi Haradinaj – Kryeministri i ka disa...

Sot në ora 16:00 asht mbyll e pamja për ngushëllime për Hilmi Haradinajn, babaen e Kryeministrit të Republikës, Ramush Haradinajn. Përmes nji postimi në Facebook,...

Vucic nga Turqia falënderon Ukrainën që s’e ka njoft Kosovën

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic sot në Eskisheher, Turqi, asht takue me Kryetarin e Ukrainës Petro Poroshenko. Vucic, me këtë rast ka shprer falënderimin për...

Himni i Kampionatit prek 5 milionëshin për nji ditë, ky asht...

  Era Istrefi ka qenë emni ma i lakuem në media gjatë këtyne ditëve. Arsyeja për këtë asht suksesi që ka arritë me ba shqiptarja e...

Haradinaj, kështu e falenderon Barbadosi’n për njohjen e Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka përshëndet njohjen e Kosovës nga shteti Barbados. Ai ka ka urue qytetarët për njohjen e Kosovës nga Barbados, ndërsa ka falënderue...

Kosova falenderon me kreativitet 115 shtetet që e kanë njoft

​Në pritjen e Ministrit të Jashtëm të Gjermanisë nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, para zyrës së tij asht vendosë nji simbol me numrin...

Haradinaj, kështu e falënderon Slloveninë n’emën të kosovarëve (foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emën të Qeverisë dhe popullit...

Nodh edhe kjo, Jong-un falënderon Korenë Jugore për mikëpritjen në Lojnat...

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, e lavdoi Korenë e Jugut për, siç tha, mikpritjen “mbresëlanëse” të delegacionit të Veriut në Lojnat Olimpike...

Kështu i falenderoi Kryeministri Akilin dhe Distrian për fitoren e tyne...

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka urue xhudistin Akil Gjakova për medaljen e artë të fituem në Paris, si dhe Distria Krasniqin për medaljen e...

Kurti e ka nji falëndërim për ish-kryetarin e VV’s

Kandidati  për kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti gjatë shpalosjes së platformës së tij, për kryetar të kësaj partie ka thanë kjo parti e...