Tema: falenderimi

Veseli i çon letër falendëruese ambasadores n’OKB (dokument)

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i ka dërgue nji letër Përfaqesueses së Përhershme të SHBA've në Kombet e Bashkueme, ambasadores Nikki Haley,...

Haradinaj prej France, vjen me nji falenderim të madh për shqiptarët...

Kryetari i Aleancës për Ardhmëninë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka folë në nji lidhje telefonike me radion e Istogut, "Radio Fontana". Haradinaj ka kritikue Prishtinën...

Ky asht Senatori Amerikan që vizitoi Kosovën: Qe mesazhi i tij!

Senatori amerikan James Lankford asht kthye në SHBA mbas udhëheqjes së disa vizitave të nji delegacioni kongresional në Turqi, Kosovë dhe Korenë Jugore. Lankford i...

Presidenti Thaçi falenderon Singaporin për njohjen e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehë falënderimin e tij për vendimin e Singaporit që këtë të Ejte morri vendim që me njoftë pamvarësinë...
video

Video: Bernard Berisha shënon goll për Anzin dhe falenderon Zotin

Bernard Berisha ka shënue goll kundër Zenit St. Petersburg në kuadër të kampionatit rus, Premier League. Reperezentuesi kosovar këtë goll e ka shënue nga pika...

Thaçi falënderon ambasadorin amerikan për mbështetje!

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ishte ndër perfaqësuesit e parë të korit diplomatik që hyni dje në Kuvendin e Kosovës, për të ndjek...