Tema: femiu

Reagon ministri Tahiri: Rasti i vdekjes së 11 vjeçarit me u...

Ministri i Drejtësisë, Ableard Tahiri, ka kërkue që rrethanat e vdekjes së të mitunit nga Fushë Kosova me u sqarue deri në fund. Postimi i...

Rasti i vrasjes së 11 vjeçarit, kërkohet hetim edhe për neglizhencën...

Koalicioni për Mbrojtjen e Fëmive në Kosovë nëpërmjet nji konference për media ka kërkue zbardhjen e vrasjes së 11 vjeçarit në Fushë Kosovë. Drejtoresha...

Arrestohet 20 vjeçari që dhunoi dhe vrau të riun 11 vjeçar...

Policia ka arrestue personin që dyshohet se ka dhunue dhe ka vra para disa ditësh nji 11 vjeçar në Fushë-Kosovë. 20 vjeçari me inicilaet S.O,...

Prokuroria për vdekjen e 11 vjeçarit: Pati sheja dhune, s’mujm me...

Ditën e djeshme asht gjetë i vdekun nji mitun i moshës 11 vjeçare. Rasti ka ndodhë në Komunën e Fushë Kosovës. Simbas raportimeve, te i mituni...

Flet personi që e gjeti të vdekun fëmiun në nji rrugë...

Nji fëmi u gjet sot pa sheja jete në nji rrugë në Fushë-Kosovë. Policia e ka konfirmue rastin tue e cilësue si vdekje të...

Video e pabesueshme: Instikti i nanës arrin me pshtue fëmiun nga...

Nana, kujdes me telefonin! Video që i asht bashkangjitë këtij shkrimi tregon sesa shpejt pakujdesia mundet me u kthye në nji tragjedi të pariparueshme. Kamerat e...

Mendonte se kishte bineq, por nana surprizohet kur sheh se…(foto)

Chrissy Corbitt, nji nanë nga SHBA'të, solli në jetë nji fëmi shumë të shneetshëm. Ajo mendoi se ka mujt me pas bineq, mbasi barku...

Vdekja e 6 vjeçarit në Deçan, Prokuroria jep detaje

Nji fëmi i moshës gjashtë vjeçare ka ndrrue jetë mbramë në Spitalin e Pejës. Gjashtë vjeçari nuk ju mbijetoi plagëve të marra nga mjeti i...

Kryhet nji operacion i rrallë te nji fëmi në QKUK (foto)

Nji ekip mjekësor në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmive ka krye me sukses nji operacion të rrallë te nji fëmiu i moshës 2 vjeçare,...

Pshtohet fëmiu në QKUK, i kishin mbetë dy kikirikë që bllokuen...

Mjekët në QKUK kanë pshtue nji fëmi, i cili ishte në rrezik për jetë, mbasi disa kikirikë ia kishin bllokue krejtësisht mushkëninë e djathtë. Drejtori...