Tema: festimi

Rita feston ditëlindjen, prindët e urojnë në gjuhën shqipe (foto)

Në familjen e Rita Orës sot ka festë. Kangëtarja me famë botnore, Rita Ora sot feston ditëlindjen, me këtë datë ajo mbush plot 28 vjet...

Kosovarët sot festojnë datëlindjen e Bill Clinton

Ish- Presidenti i SHBA've, Bill Clinton sot feston ditëlindjen e 72't. Me këtë rast shoqata “Miqtë e Amerikës”, ka me organizue nji ceremoni të festimit,...

Kur nusja shqiptare feston me allti, foto bahet virale!

Vera asht sezoni i dasmave në vendin tonë, e kur jemi te dasmat menjiherë na shkon në mend mënyra e festimit të tyne nga...

Thaçi e Topi festojnë ditëlindjet, zbuloni sa vjet i bajnë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-Presidenti i Shqipnisë, Bamir Topi, sot festojnë ditëlindjet. Thaçi ka mbush 50 vjet. Ai u lind më 24 Prill 1968,...
jahjaga

Jahjaga feston ditëlindjen, zbuloni sa vjet i ka ba ajo (foto)

Ish- Presidentja e Kosovës ishte ajo e cila shkroi histori tue u shpall Presidentja e parë femën e Republikës së Kosovës në vitin 2011. Gjithashtu...

‘Komb bërthamor’, mbas raketës së fundit krejt Korea në festë kombëtare...

Ushtarët dhe qytetarët e Phenianit dolën në rrugë për me festue nisjen e suksesshme të raketës së re balistike të Koresë së Veriut. Festimet erdhën...
LDK

LDK feston në Prishtinë, zotohen se kanë me kthy qeverisjen në...

Arban Abrashi nga LDK asht në ballotazh me Shpend Ahmetin e Vetëvendosjes për Prishtinë. Abrashi dhe bashkëpartiakët e tij u janë bashkue simpatizantëve që kanë...

Rrokum sjell pamje ekskluzive te egzaltimit dhe krenarise nga sheshi kryesor...

Keto pamje nga videot qe Rrokum i sjell me ekskluzivitet, jane ba vetem 1 ore ma heret, nga sheshi kryesor ne Barcelone. Jo vetem...

7 muej jashtë fushave, u lëndue tue festue gollin (video)

Mesfushori i Hamburg, Nicolai Muller, ka me qenë jashtë fushave për shtatë muej. Gjermani pësoi nji lëndim të randë të ligamenteve gjatë festimit të gollit...

Kadri Veseli feston ditëlindjen

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli sot feston ditëlindjen e 50'të. Veseli ka lind më 31 Maj të vitit 1967, në fshatin Broboniq...