Tema: Finalja

Loriana siguron medaljen, prek finalen e Uzbekistanit

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, i ka sigurue Kosovës edhe nji medalje në Uzbekistan Grand Prix, i cili po mbahet në Tashkent. Luftarja jonë garon në...

Akil Gjakova prek finalen, nji hap larg medaljes se artë

Akil Gjakova ka dhurue performanca të shkëlqyeme në Garnd Slamin e Abu Dhabit. Gjakova garon në kategorinë deri 73 kg dhe sot ka shënue fitoren...

E jashtëzakonshme në US Open – Osaka në finale mposhti Serena...

Naomi Osaka e ka fitue 'US Open' tue e mposht në finale 23 herë fituesen e grand slameve, Serena Williamsin, në finalen e së...

Franca drejt fitores, epërsi 2 golla kundër Kroacisë

Franca asht pothuej finaliste e Kupes se Botes, me rezultatin 4 me 2. Gollat per Francen i shenuen Pogba, Mbappe, dhe per Kroacine shenoi Manduzkic.  

Francë – Kroaci, këto janë formacionet zyrtare të finales së madhe...

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Kroacisë kanë publikue tashma formacionet zyrtare. Franca dhe Kroacia kanë m'u ndeshë mes vete në finalen e madhe të...

Sot mësojmë fituesin e Kupës së Botës, Franca apo Kroacia?

Sot ka me u luejt finalja e Kupës së Botës. Andrra e vetme e çdo fëmie që apasionohet mbas futbollit asht Kupa e veshun me...

Thaçi pa ‘aminin’ e opozitës në fazën finale të dialogut!

Faza finale e bisedimeve me Serbinë po del me qenë ma problematikja. Partitë opozitare, por edhe nga koalicioni qeverisës nuk po e pranojnë Presidentin Hashim...

Retorika e ashpër Kosovë-Serbi, sinjal për finalen e dialogut

Deklaratat e autoriteteve të Serbisë dhe të Kosovës, të cilat kohët e fundit përmbajnë fjalor të ashpërsuem dhe akuza të ndërsjella lidhun me dialogun...

Matematikanët bajnë llogaritë: Kjo ka me qenë finalja e Botnorit

Kërkuesit e Universitetit të Insbrukut në Austri kanë llogaritë koeficientët e 26 kompanive të basteve të ndeshjeve të Botnorit dhe i kanë vendosë ato...