Tema: Fjala

Vucic: Kurrë s’ja kthej fjalën Merkelit, i kam tregue edhe Rusisë!

Presidenti serb Aleksandar Vucic asht i vendosun me hy në histori si nji njeri që pajtonte dallimet etnike dhe territoriale në rajon, shkruen agjencia...

Flet Çeku: S’kam kurrfarë faji për listat

Agim Çeku ka thanë se ende s’e ka asnjëi njoftim zyrtar lidhun me nji aktakuzë të Prokurorisë Speciale ndaj Komisionit për Verifikimin e veteranëve...

Haradinaj i ndërpret fjalën nji grueje që pretendonte korrigjimin e historisë,...

Nji incident i vogël ka ndodh në ceremoninë e shënimit të 140-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në mes të Kryeministrit të Kosovës, Ramush...

Del edhe taksi fluturues, kjo asht fjala e fundit e tekonologjisë...

Nji 'taksi fluturuese' ka dalë për herë të parë për me u testue në lumin Seine në Paris. Mbas pak minutash që qëndron në ujë,...

Rasti ‘Medicus’ mbrojtja jep fjalën përfundimtare

Në ri gjykimin e mjekëve të klinikës “Medicus”, Lutfi Dervishit, i cili akuzohet për trafikim me qenie njerëzore dhe krim të organizuem si dhe...

A po ju çuditë Dacic: ‘Kosova kishte me pranue ndamjen’

Prej kohësh mediat perëndimore shkruejnë se Prishtina dhe Beogradi kanë hap nji kanal komunikimi. Presidentët Aleksandar Vucic dhe Hashim Thaçi komunikojnë rregullisht. Perëndimi druhet se ata...

Çakmaku: Prishtinën duhet me jau rikthye prishtinalive (video)

"Gjendja ne komunen e Prishtines asht e rande". Keshtu ka deklarue në Rrokum Roll të TV Rrokum, Avni Çakmaku, kandidat i partisë "Fjala" per kryetar...

Kelmendi: 3 partitë politike mos të na shesin moral, sepse kanë...

Procesi zgjedhor ma se shumti e ka damtue Partine Fjala. Keshtu ka thane ne Rrokum Roll te TV Rrokum, Gezim Kelmendi, kryetar i partise Fjala. "Fillimisht...

Kelmendi: Partitë tjera po bahen ‘muslimanë të devotshëm’ mbrenda natës për...

Kryetari i Partise "Fjala", Gezim Kelmendi, ka thane se subjekti i tij asht i hapun per ata qe duen me punue per shtet. "Kemi vendose...

Mos e huq: Shpërthen humori me fjalën e re të Donald...

Nji fjalë e shkrueme gabim gati sa nuk e theu internetin të Mërkurën. Simbas BBC, presidenti amerikan, Donald Trump, e shkruejti nji mesazh në Twitter,...