Tema: Fjalimi

Fjalimi i Veselit para Clinton’it, Albright’it dhe Clark’it

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha në ceremoninë qendrore për 20 vjetorin e çlirimit se liria e Kosovës asht meritë e dëshmorëve...

Fjalimi, i cili çoi në ndërhymje të NATO’s për pshtimin e...

Presidenti i SHBA’ve në përiudhën e luftës në Kosovë, Bill Clinton, para nisjes së bombardimeve kishte mbajtë nji fjalim, me të cilin njoftonte amerikanët...

Haradinaj: Serbia duhet me njoftë pamvarësinë dhe sovranitetin e Kosovës, në...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në takimin e Nivelit të Naltë të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, i thirrun nga...

Presidenti me fjalë të mëdhaja për Ushtrinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbajtë fjalimin vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Ma poshtë ju sjellim fjalimin e plotë të Presidentit Thaçi: I...

Çitaku flet në OKB: Kosova vend i te rijve, i Majlinda...

Në Këshillin e Sigurimit po diskutohet për raportin tre mujor mbi gjendjen në Kosovë. Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku foli për luftën në...

Lluka: Krijimi i nji platforme agrare kishte me ndikue në rritjen...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka marrë pjesë në hapjen e Panairit Ndërkombëtar të Agrobiznesit, Ushqimit dhe Pijeve, AGROKOS, i cili po mbahet...

“Suksesi nuk asht fat -asht teknikë”: Fjalimi i Grida Dumas bahet...

Ajo asht nji politikane e pëlqyeme nga opinioni publik. Bahet fjalë për Grida Dumën, deputete e Partisë Demokratike në Shqipni. Nji fjalim motivues i saj me...

Vucic e thotë në Mitrovicë: Duhet me ba marrëveshje me shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, në nji fjalim të gjatë para serbëve të mbledhun në sheshin “Sumadia”, në veri të Mitrovicës, ka thanë se...

Vucic ju thotë serbëve: Po ju rrejnë, s’due me i ndryshue...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, në ditën e dytë të vizitës në Kosovë po qëndron në veri të Mitrovicës, ku në Sheshin “Shumadia", po...

Fjalimi i McCain që ka me ju ba me lot (video)

Sot u nda nga jeta nji hero ma me emën dhe i respektuem në Amerikë, mbas nji smundje të egër si kanceri në tru. Por,...