Tema: flamuri

Skandal nga Spanja: Nuk e vendosin flamurin e Kosovës në Kampionatin...

Gjatë ditës së sotme në Pontevedra të Spanjës asht qitë shorti për Kampionatin Botnor të Juniorëve (U21) në hendboll. Ky Kampionat Botnor do të zhvillohet...

Flamuri shqiptar në pikën ma të thellë të oqeanit – Pse...

Ai në krah kishte pesë simbole, tue përfshi flamurin e Kombeve të Bashkueme, por edhe flamurin shqiptar. Shqiponjën kuqezi mundeni me gjetë në shumë vende...

Kjo asht arsyeja pse flamuri amerikan asht i vendosn mbrapsht në...

Flamuri amerikan asht i vendosun mbrapsht në uniforma të ushtrisë. Arsyeja, sepse flamurit amerikan i jepet randësi e veçantë e sidomos kur vendoset në...

Haradinaj kërkoi prej serbëve me respektue flamurin e Kosovës, por çka...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se serbët që jetojnë në Kosovë shtet të tyne e kanë Kosovën, dhe se flamuri asht edhe...

Haradinaj: Flamuri i Kosovës asht edhe i serbëve, ata duhet me...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thanë se serbët që jetojnë në Kosovë shtet të tyne e kanë Kosovën, dhe se flamuri asht edhe...

Momenti kur flamuri i Kosovës ngritet ma naltë se ai i...

Distria Krasniqi u shpall e artë në Grand Priz Antalya, ku la mbas edhe shumë vendë tjera. Mbas shpalljes si e para në këtë garë,...

Edhe Ivica Dacic asht për “Shqipninë e Madhe” dhe e don...

Nexhmedin Spahiu, publicisti i njoftun nga Mitrovica, e ka komentue deklaraten e Ministrit të Jashtëm serb, Ivica Dacic, për me i dhane force tezës...

Serbët në New York kallin flamurin e Kosovës, kosovari rrehet me...

Përleshja që ka ndodhë mbramë, për ditën e Pamvarësisë së Kosovës, në New York, u ba për shkak se disa të ri serbë, kishin...

VV me “avazin” e vjetër: Nuk i respektojmë simbolet e Kosovës…

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Liburn Aliu, ka thanë se partia e tij nuk i respekton simbolet e shtetit të Kosovës, prandaj për këtë...

Haradinaj asht kryeministër i Republikës së Kosovës, por deklarata e tij...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, për herë të parë ka komentue flamurin e Kosovës, tue thanë se aspak nuk i ka pëlqye. Këtë deklaratë kryeministri...