Tema: fsk

FSK sot paradon per here te pare si ushtri!

Sot, në 11 vjetorin e Pamvarësisë së Kosovë, Forca e Sigurise se Kosoves (FSK) paradon për herë të parë si ushtri. Parada fillon nga Sheshi...

NATO merr vendim rreth bashkëpunimit me FSK’n në pranverë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, ka thanë të Ejten se NATO asht shumë e përkushtueme me ruejt stabilitetin e Ballkanit Perëndimor. Sa i...

Haradinaj i kundërpërgjigjet Stoltenberg’ut për FSK’n

Sekretari i Përgjithshëm i NATO's, Jens Stoltenberg, gjatë të Martës ka ba të ditun se disa aleatë në NATO janë të zhgënjyem me vendimin...

Veç në këtë mënyrë mundet me hy FSK në veri!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO’s, Jens Stoltenberg, ka folë për FSK’n, ku ka theksue se pa lejen e KFOR’it, ata nuk munden me shkue...

Sanksionet e SHBA po vazhdojnë: Gjenerali amerikan anulon vizitën në Kosovë,...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, ka njoftue presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, përmes nji letre se Qeveria amerikane ka marrë...

Qe çka i kishin ba pjesëtarit serb të FSK’s familjarët e...

Policia e Kosovës ka dhanë detaje për pjesëtarin serb të FSK’s që dyshohet se keqpërdori seksualisht nji çikë 15-vjeçare. Njoftimi i plotë i policisë: Kllokot 07.02.2019...

Arrestohet ushtari i FSK’s, dyshohet se abuzoi seksualisht nji 15 vjeçare

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se sot, rreth orës 17:30 minuta, ka ndalue të dyshuemin M.S., pjesëtar i FSK, në kohëzgjatje prej 48 orësh,...

FSK’ja shkatërron ortekët e borës në Brezovicë

Në nji naltësi mbidetare mbi 2230 metra dhe mot të keq, ekipet e Kërkim-Pshtimit dhe të Deminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë...

Irinej tue përdorë FSK’n, fton në unitet të serbëve

Patriarku i Kishës Ortodokse të Serbisë, Irinej ka ftue popullin serb mos me u përça, ani pse ka probleme sociale dhe pakanqësi të popullit,...

Këta janë dy pjesëtarët e FSK’s që u ndaluen sot nga...

Alen dhe Anel Ujkanovic, pjesëtarë të Ushtrisë së Republikës së Kosovës janë ndalue sot në pikë-kalimin kufitar në Jarinje nga autoritetet serbe. Ata janë lëshue...