Tema: fusha

Gazetare në fushë, punë e rrezikshme: Shihni çka i ndodh spanjolles...

Pragndeshja Valencia-Arsenal për Europa League ka kofirmue se sa e rrezikshme asht me punue në anë të fushës së lojës. Për me pa personalisht këtë...

‘Çmenduni’ në Holandë, tifozja futet krejt cullak në fushë dhe…(video +18)

Nji ngjarje tanësisht e çuditshme ka ndodh ditën e djeshme në ndeshjen midis skuadrës së Rijinsburgse Bojs dhe Afc Amsterdam e vlefshme për kategorinë...

‘Nga 3D në realitet, qysh u shndrruen rrënojat mbi fushën e...

Kryeminstri Rama ka nda me ndjekësit e tij ne Facebook pamjet e Parkut Olimplik Europian, në Korçë. Teksa uron nji ditë te mbarë për gjithë...

Kur legjendat e teprojnë me alkoolin! Pirlo, Maldini dhe Gatuzo me...

Mbramjen e djeshme yjet e futbollit botnor u banë bashkë në ndeshjen e lamtumirës së maestros Andrea Pirlo. ‘San Siro’ ishte stermbush për me pa...

Izraeli ofron 100 bursa në fushën e sigurisë, lajmin e jep...

Janë 100 zyrtarë shtetnorë që do të fitojnë bursa nga Instituti për Menaxhment Ndërkombëtar në Izrael, në fushën e sigurisë. Këtë e ka ba të...

Tronditet Meksika, trajneri i njoftun vdes në fushën e lojës (video)

Anibal Ruiz, trajneri meksikan, ka ndërrue jetë në moshën 74 vjeçare mbas nji ataku në zemër. Futbolli meksikan asht në zi. Trajneri i skuadrës meksikane, Puebla...

Fushë tenisi nën ujë, Dubai kalon çdo parashikim për të ardhmen...

Planet për nji stadium nënujor të tenisit në Dubai kanë kalue nji hap ma afër realitetit këtë vit, simbas arkitektit polak, që asht mbrapa...

Stadiumi i veçant ku luejti ekipi i dytë i Real Madrid...

Ekipi spanjoll i futbollit CD Mensajeros luen në nji stadium mjaft të veçantë, i cili asht i ndërtuem mbi nji ndërtesë gjigante. CD Mensajeros ban...

Ndodh edhe kjo, sulmohet Lewandowski (video)

Në ndeshjen mes Rumanisë dhe Polonisë (0:3) ka ndodh diçka e jashtëzakonshme. Derisa ekipi vendas po përgaditej me ekzekutue nji kornerë, para kambeve të Robert...

Përurohet rregullimi i fushës së Stadiumit “Zahir Pajaziti”

Sot bahet përurimi i rregullimit të fushës së Stadiumit të qytetit të Podujevës “ZahirPajaziti”. Përurimin kanë me ba kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu,...