Tema: Fushe Kosove

BERZH ndan 17.2 milionë euro për hekurudhën Fushë Kosovë – Mitrovicë

Sot ka me u nënshkrue marrëveshja për grantin 17.2 milionësh për hekurudhën Fushë Kosovë – Mitrovicë. Në Ministrinë e Financave sot ka me u mbajt...

Plaçkitet banka në Fushë Kosovë, nji person i plagosun

Persona të panjoftun rreth orës 15:00 kanë plaçkitë nji filial të TEB Bankës në Fushë Kosovë, raporton Indeksonline. Policia e Kosovës i asht përgjigjë menjiherë...

Vrahet nji person në Fushë Kosovë

Nji 54 vjeçar asht vra në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fushë Kosovë. Lajmin e ka konfirmue edhe zadhanësi i Policisë për...

Qe qysh erdhi deri te shpërthimi në depon e naftës në...

Simbas Shoqatës së Naftarëve, shpërthimi në deponinë e naftës së kompanisë, Al Petrol, ka ndodhë për shkak të nji defekti të energjisë elektrike. Lajmin për...

LIVE: Shpërthimi në Fushë Kosovë, gjendja tejet serioze (video)

Para nji ore ka shpërthye njana nga cisternat e naftës së pompës së derivateve “Al Petrol” në Fushë Kosovë, ku kanë pësue lëndime disa...

Pamje nga shpërthimi i deponisë së derivateve në Fushë Kosovë (video)

Një shpërthim në një deponi të derivateve ka ndodhur para pak çastesh në Miradi të Fushë Kosovës. Katër persona kanë mbetë të lënduem si pasojë...

Shpërthim në depon e naftës në Fushë Kosovë, katër të lënduem

Katër persona kanë mbetë të lënduem si pasojë e nji shpërthimi në nji deponi të derviateve në katundin Miradi të Fushë Kosovës. Kjo asht konfirmue...
PDK

‘Shuhet’ dega e PDK’s në këtë komunë (foto)

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Fushë Kosovës, Naser Grajçevci, të dy nënkryetarët Bajram Shala dhe Nijazi Kolshi, si dhe disa...

Këto grafite me simbole serbe janë në nji stacion të autobusit...

Disa grafitë me simbole serbe janë shkrue në nji stacion të autobusit në fshatin Kuzmin të Fushë Kosovës. Në rrjetin social, Facebook janë publikue dy...

Serbi terrorizon nji lagje në Fushë Kosovë, qe çka ka ba

Nji serb në Fushë Kosovë gjatë tanë natës e trazoi krejt lagjen. Ai nuk la kend pa e sha e pa e ofendue nga banesa...