Tema: Fushe Kosove

PDK

‘Shuhet’ dega e PDK’s në këtë komunë (foto)

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Fushë Kosovës, Naser Grajçevci, të dy nënkryetarët Bajram Shala dhe Nijazi Kolshi, si dhe disa...

Këto grafite me simbole serbe janë në nji stacion të autobusit...

Disa grafitë me simbole serbe janë shkrue në nji stacion të autobusit në fshatin Kuzmin të Fushë Kosovës. Në rrjetin social, Facebook janë publikue dy...

Serbi terrorizon nji lagje në Fushë Kosovë, qe çka ka ba

Nji serb në Fushë Kosovë gjatë tanë natës e trazoi krejt lagjen. Ai nuk la kend pa e sha e pa e ofendue nga banesa...

Një i vdekun e nji i lënduem në nji aksident trafiku...

Nji person ka humb jetën dhe nji tjetër ka pësue lëndime trupore në nji aksident komunikacioni që ka ndodh në fshatin Bresje të Fushë...

Në Fushë Kosovë si n’filma: Ndalin kerret në semafor, plasin grushtet...

Dy persona janë rreh derisa ishin tue pritë në semafor në hymje të qytetit të Fushë Kosovës. Ata në mes të udhës i kanë dhanë...

Goditet nga kerri në Fushë Kosovë, vdes 20 vjeçarja

Nji aksident me fatalitet ka ndodhë në orën 18:45 ku kerri e ka goditë kambësorin, që për pasojë viktima ka ndrrue jetë. Policia ka konfirmue se...

Fabrika e prodhimit të paneleve solare hapet në Fushë Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka marrë sot pjesë në përurimin e fabrikës së paneleve solare në Sllatinë të Fushë Kosovës, nji...

Sa mbetën të lënduem nga aksidenti mes 5 veturave në Fushë...

Nji aksident i rand ka ndodh në Fushë Kosovë. Qysh shihet edhe në fotografitë ma poshtë, n’aksident janë përfshi 5 vetura. Aksidenti ka ndodh në magjistralen...